- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 17 жовтня 2013 р.

В Угорщині почали судити комуністів

Прокуратура Угорщини вперше висунула звинувачення у військових злочинах колишньому функціонерові комуністичної партії, щоправила в країні до 1989 року. Про це повідомляє агентство Reuters.


Бела Біскю (Béla Biszku), якому зараз 92 роки, звинувачується у злочинах в ході придушення антикомуністичного повстання, яке почалося в жовтні 1956 року. У той час він був одним з керівників тимчасового виконавчого комітету партії, який боровся з протестами, пише угорська портал Politics.hu.

За даними прокуратури, Біскю віддав накази про розстріл демонстрантів у грудні, коли повстання в основному вже було придушене за участю радянських військ. У місті Шальготарьян в результаті розстрілу протестуючих загинуло близько 46 осіб, включаючи жінок і дітей. Загальна кількість жертв Біскю оцінюється прокуратурою приблизно в 50 чоловік.

Крім того, Біскю висунуті звинувачення в незаконному зберіганні зброї. Коли поліція проводила обшук в його будинку у вересні 2012 року, у нього були виявлені 11 набоїв, відзначає Associated Press. Він був заарештований раніше в тому ж місяці і велику частину часу провів під домашнім арештом.

Бела Біскю після придушення повстання, в 1957-1961 роках, був міністром внутрішніх справ Угорщини. Крім того, він був членом політичного комітету Угорської соціалістичної робочої партії, як з 1956 року називалася правляча комуністична партія.

Переслідування колишніх керівників комуністичної Угорщини стало можливим після того, як в 2011 році був прийнятий спеціальний закон. Згідно йому військові злочини не мають терміну давності. Ініціатором введення закону стала партія «Фідес» прем'єр-міністра Віктора Орбана.


Немає коментарів:

Дописати коментар