- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 22 серпня 2013 р.

Більшість українців цінує свободу більше, ніж матеріальний достаток

Більшість українців не мають наміру відмовлятися від цивільних прав в обмін на благополуччя і достаток. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи та Центром Разумкова, передає ЛІГАБізнесІнформ.
Респондентам запропонували підтримати одне з двох представлених формулювань. Перше звучить так: "Зрозуміло, важливі і свобода, і достаток, однак в обмін на власний добробут я готовий поступитися державі часткою своїх прав та громадянських свобод". Друге формулювання звучить інакше: "Зрозуміло, важливі і свобода, і достаток, однак заради особистої свободи і гарантій дотримання всіх цивільних прав я готовий терпіти певні матеріальні труднощі".
За даними соціологів, перше формулювання (відмова від прав в обмін на блага) підтримали лише 26,5% опитаних, друге - 43,4%. Вагалися з вибором - 30%.
Водночас, відзначають соціологи, більшість населення (55%) впевнена, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. За певних обставин підтримати авторитарний устрій готові лише 19%.

Немає коментарів:

Дописати коментар