- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 6 серпня 2013 р.

Наповнення “Свободи”. Кримінальне чтиво


Що спільного між націоналістом Олегом Тягнибоком і легендарним бандитом Вовою Мордой, якого нещодавно розстріляли у Львові? Ви не повірите - партія! Пошук сили, якій можна довіряти, завів виборців Києва та інших «новонавернених» регіонів країни в пастку. Про кримінальну сутність ВО «Свобода» вже писалося. Побіжно. Ми ж розібрали цей вінегрет по шматочках. Від дрібних шахраїв до солідних злодіїв у законі. Дещо смішить. Але більша частина - шокує ...

Хабарники і здирники

Арешт у Києві дрібного шахрая Артема Семеніхіна, засновника ПП «Космо» і ТОВ «Гротто ЛТД» (ларьковий бізнес) у черговий раз показав кадрову начинку ВО «Свобода». Ще в жовтні в правоохоронні органи звернулися десять підприємців Святошинського району міста Києва зі скаргою на незаконну діяльність Семеніхіна.

За їх словами, у період з січня 2011 року по вересень 2012-го Семеніхін представлявся працівником «Київенерго» і вимагав гроші як оплату за електроенергію. Він щомісяця обходив торгові точки, розташовані по вул. Уборевича 3, і назбирав таким чином близько 300 тисяч гривень. Коли ж ошукані підприємці звернулися до правоохоронних органів, їм почали надходити погрози фізичної розправи. Погрожували навіть жінкам. Запис телефонних розмов є у журналістів телекомпанії «Ера», які проводили власне розслідування.

Кількість постраждалих від шахрайства Артема Семеніхіна може становити, за оцінками правоохоронних органів, сотні людей, а розмір прибутку від незаконної діяльності - 1,5 млн. грн. щомісяця. Більш точну цифру встановить слідство. 13 листопада Семеніхіна заарештували, і суд залишив його під вартою.

«Свобода» провела під Святошинським РВВС нарочито мляве пікетування. І швидко змоталися: до кримінальних витівок своїх членів тут звикли. Особливо в тих регіонах, де партія з ультраправої опозиції стала партією влади: у Тернополі, Львові, на Івано-Франківщині.

Так, навесні цього року у Винниках (Львівська область) був узятий на «гарячому» секретар Винниківської міськради, член ради ВО «Свобода» Ігор Мойсеєнко. Через кілька днів Галицький районний суд випустив його під заставу в 80 тис. грн. Забігаючи вперед, скажу, що для судів Львова, Тернополя та Івано-Франківська - це типовий лібералізм. Корупцію з боку «свободівців» намагаються заминати і згладжувати. Мовляв, звичайно, мерзотники. Але це ж НАШІ мерзотники!

Мойсеєнко закидають вимагання та отримання хабара в розмірі $ 8,8 тис. Хабар він вимагав за дозвіл на розробку проекту землеустрою ділянки та подальшу протекцію в отриманні позитивного рішення місцевої ради (іншими словами - майже за мильну бульбашку).

Майже така ж історія, але ще більш пікантна, розгортається в Івано-Франківську. Пізно увечері 9 жовтня при отриманні хабара в розмірі $ 30 тис. був затриманий директор департаменту архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому Олег Гаркота. Незабаром міський суд відпустив його під заставу в сумі 320 тис. грн. до закінчення слідства.

Відразу після арешту на місце затримання прибули представники партії "Свобода" на чолі з секретарем міської ради Русланом Марцінківим і з криками "Ганьба!" і "Революція!" Намагалися відбити чиновника. Але вже наступного дня партія відхрестилася від нього: заступник голови ВО Андрій Мохник офіційно заявив журналістам, що Гаркота не має ніякого відношення до «Свободи». Чому ж у такому разі партійці кинулися його звільняти, він пояснити не зумів.

Підтекст цієї інтриги виявився досить скоро. Виявилося, що «свободівець» Гаркота вимагав хабар у свого ж ... однопартійця, депутата облради Володимира Колківського.

Але це тільки початок детективу. Колківський - один з великих міських забудовників Івано-Франківська - у даній історії не жертва, а співучасник. Зараз він ховається за кордоном і оголошений в міжнародний розшук. Справа в тому, що депутат Колківський вирішив розрахуватися з Гаркотою не своїми грошима, а засобами партнера по бізнесу. І витягнув у нього $ 10 тис. як аванс. А на основному платежу в $ 30 тис. друзі «спалились». Загальна ж сума хабара повинна була скласти $ 100 тис. У стільки були оцінені узгодження всієї технічної документації, прийняття позитивного рішення на сесії міськради та видача необхідних довідок для будівництва фірмою багатоповерхового житлового будинку.

Примітно, що серед заарештованих, але потім відпущених у цій справі осіб були бізнесмен-забудовник Володимир Балагура та голова фракції «Свобода» у міській раді Роман Онуфріїв: саме в його машину сів Гаркота з пакетом, повним мічених грошей.

Тернопільський трилер

Але Івано-Франківськ - це лише співчуваючий «Свободі» регіон. Базова територія, де партія має (у всіх сенсах цього слова) повноту влади - це Тернопільщина. На позачергових виборах до Тернопільської облради 15 березня 2009 року «Свобода» взяла 34,69% голосів (50 депутатських мандатів з 120). З кінця березня 2009 року Тернопільська обласна рада очолює представник ВО «Свобода» Олексій Кайда.

У 2010 році кандидати від "Свободи" перемогли в 20 (!) з 30 одномандатних округів і отримали майже 30% голосів за списками. У міськраді у них 31 депутат із 60. А також пост міського голови, який зайняв екс-заступник начальника обласної податкової Сергій Надал.

Ось, здавалося б, привід показати Україні зразково-показовий пілотний проект під назвою: «Життя в умовах« Свободи ». Але, як водиться у націоналістів, замість дружною партійної сім'ї виходила «Кайдашева сім'я» (не вважайте за каламбур): Кайда та Надал пересварилися, і тепер через пресу з'ясовують, хто ближче до Тягнибока, а хто - до міжнародного злочинного синдикату.

Інтернет-видання Тернопільський тиждень, симпатизує, судячи з усього, Кайді, пише, що «пан Надал належить до «свободівців», які опинилися в партії напередодні дочасних обласних виборів. Натомість Кайда є вірним партійцем практично від початку заснування ВО «Свобода». Саме Кайда пропонував кандидатуру Сергія Надала на посаду мера міста…».

І далі видання дає на ворогів повну «кладку». «Так само втратив довіру пана Кайди і одіозний заступник міського голови Володимир Камінський, який також був «смотрящим», але вже за діями виконавчого комітету. Зараз, як подейкують в свободівському середовищі, Володя «сидить на касі» і обслуговує відомого в 90-х Женю Стєпанова.

До речі, вплив на партію з боку яскравих представників буремних 90-х є і на Львівщині. Там взагалі більшість справ вирішуються за посередництвом криміналітету, який і там, і в нас став частиною патріотичної влади. Зрештою, колишній податківець, а нині мер обласного центру Надал займався практично таким самим, але від імені держави, тому йому співпраця з «хлопцями у малинових піджаках» є близькою по своїй суті».

А тепер невеликі пояснення: Женя (Євген) Степанов - це колишній міліцейський офіцер, спецназівець, що став великим кримінальним авторитетом і тримав у страху весь «заробітчанський світ» у Португалії.

У 2001 році, коли Тягнибок був усього лише фашистом і ще не планував провести партію до парламенту (тобто провокація виключається), Степанов був заарештований у 40 кілометрах від Лісабона в результаті спецоперації португальських сил безпеки.

З якихось невідомих причин замість європейської в'язниці Степанов через кілька років опинився в рідному Тернополі. Де знайшов політичний дах в особі місцевої «Свободи» і друзів у владі, на зразок того ж Камінського. Тепер національно свідома влада виконує побажання Степанова на основі абонплати.

Португальська влада інкримінували йому і його угрупованню «Айсберг» (за назвою корпорації, якою вони прикривалися) причетність до рекету, викрадення автомобілів і подальше їх повернення за винагороду, переправлення громадян України до Португалії та Іспанії для незаконного працевлаштування та експлуатації у секс-бізнесі, шахрайство з фінансовими ресурсами та інше.

За вказівкою Степанова деякі учасники угруповання виїжджали до Португалії, де займалися вимаганням у нелегальних мігрантів з країн СНД і Східної Європи, наркобізнесом, сутенерством, викраденнями автомобілів і переправленням їх на територію СНД, іншими тяжкими злочинами.

Один з останніх скандалів в цьому ключі - це так звана «Бурштинова війна»: рейдерське захоплення структурами, близькими до Степанова (і за сприяння Камінського), магазину «Янтар».

Передмова до продовження

Але це далеко не самі круті кримінальні пристрасті. Пальму першості в даному плані, безумовно, тримає Львів, який не випадково прозваний «Українським Палермо». Зі Львова родом сам Тягнибок і його основні спонсори. Тут зосереджений важливий кадровий актив, у якому миготять і дрібні шахраї, начебто Семеніхіна, і серйозні кримінальні фігури. Про останні ми розповімо в продовженні розслідування.

А поки забавний факт, який неможливо не згадати. Нещодавно з'ясувалося, що 31-річний депутат Львівської облради від «Свободи», секретар комісії з ПЕК і розвитку підприємництва Анатолій Заваруєв раніше носив прізвище Габа. А змінив він його після того, як десять років тому отримав умовний термін за дрібну крадіжку зі зломом (обікрав ларьок в селищі Червоне на трохи більше ніж півтори тисячі гривень, у ті роки - близько $ 400).

У розпорядження ЗМІ потрапили копія вироку Бузького районного суду, де Габа визнав себе винним, а також його заява на видачу паспорта з новим прізвищем, яку він вирішив змінити через три роки після суду. За неофіційними даними, саме про Габу-Заваруєва йшлося в гучній розмові Кужель з Шустером, у кулуарах його шоу. Де колишня голова Держкомпідприємництва розповідала про те, як «Свобода» у Львові вимагала гроші у підприємців. Приблизно так само, як Семеніхін у Києві. Тільки з відчуттям, що там вони вже господарі, а тут - ще в гостях.


Немає коментарів:

Дописати коментар