- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 9 вересня 2013 р.

Катировки хабарів при працевлаштуванні


За місце звичайного шкільного вчителя деколи треба заплатити $ 500, а за місце медсестри - $ 2500

Влаштуватися на роботу нині дорого. Вже вимагають хабар навіть за посаду вчителя, медсестри або ж ... електрика в ЖЕКу). Більше того, якщо раніше народ платив за «хлібні» місця в держструктурах, то тепер «моду» на хабарі підхопили кадровики приватних компаній.

«Моєму знайомому пропонували посаду менеджера в банку за $ 6 тис., при цьому зарплата - $ 1 тис., - каже правозахисник Едуард Багіров. - За ці гроші підписували контракт на два роки, але без гарантії, що договір продовжать. Виходить, людина перший рік «відбиває» хабар, і тільки другий - працює на себе. Якщо раніше продавалися місця, де заробляють «лівий» дохід, то зараз вимагають хабар і за влаштування на малооплачивану роботу. В основному в провінції, звичайно».

ЦІЛА ЛІКАРНЯ ХАБАРНИКІВ

Днями потужний корупційний скандал вибухнув у Рівненському пологовому будинку. УБОЗівці спіймали в.о. головлікаря перинатального облцентру Степана Лічнера і посередницю-медсестру Наталію Боровець, які організували бізнес з продажу вакансій. За $ 2,5 тис. обіцяли працевлаштувати медсестрою мешканку Рівного. І хоч суд визнав хабарників винними, вони відбулися штрафом (лікар заплатив 17 тис. грн, а медсестра - 13,6 тис.). Тим часом рівненська медсестра Людмила П. розповіла «Вістям», що теж влаштувалася за хабар, правда, в іншу лікарню. «Мої батьки продали хорошу корову за $ 1,5 тис., щоб мене взяли на роботу. Але я не скаржуся - ось пацієнти по 50-100 грн на руки сунуть. А щоб стати лікарем - три корови продати треба, - зізнається Людмила. - Моя знайома йшла санітаркою, так у неї вимагали $ 200».

На інтернет-форумах, до речі, народ найбільше скаржиться саме на безбожні апетити людей у ​​білих халатах, мовляв, посада в лікарні - від медсестри до хірурга - коштує від $ 2,5 до $ 15 тис. «Найдорожче влаштуватися хірургом, кілька операцій - і ви відбили суму хабара, - сказало "Вістям" джерело в одній з міських лікарень Києва. - Також дорого - стоматологом. Тут постійно живі гроші. Хоча «з вулиці», без зв'язків, навряд чи візьмуть».

ВЧИТЕЛЕМ - ДОРОГО

Дивно, але факт - навіть за місце звичайного шкільного вчителя потрібно відстебнути мінімум $ 500. Правда, таке зустрічається поки тільки в глибинці. «Я закінчила англійський факультет у київському ін'язі, - каже мешканка Бердичева Наталя. - Повернулася в рідне місто і намагалася влаштуватися вчителем. Пішла в управління освіти, стала в чергу, але мені «світили» лише районні школи. Тоді мені натякнули, що вакансія знайдеться швидко - за $ 700 і я заплатила. А коли прийшла оформлятися, дізналася, що мене взяли на іншу посаду - сидіти з дітьми після уроків, але, мовляв, це тільки на рік. Потім треба було переукладати контракт, але при цьому сума хабаря зросли вдвічі! Грошей у мене не було, тому я звільнилася. Зараз знову стою в черзі, а інші вчителі продовжують платити директору школи, щоб місце зберігалося за ними».

У ШАХТУ - ЗА $ 1000

Навіть щоб влаштуватися на одну з найнебезпечніших робіт - шахтарем, треба «дати на лапу» мінімум $ 300. «Щоб влаштувати сина на хорошу шахту, їх тут у нас три таких, збираємо $ 1000, - говорить Олена, мешканка міста Першотравенськ (Дніпропетровська область). - Але треба ще знайти вихід на відділ кадрів. Син спочатку піде учнем на 4-4,5 тис. грн зарплати, а потім буде пробиватися на гарну ділянку гірником - там зарплата до 8 тис.».

У невеликих провінційних містечках, де є лише одне містоутворююче підприємство, начальник його відділу кадрів - цар і бог. Через нього вирішують питання працевлаштування всі місцеві. «Наша начальниця кадрів на металургійному заводі, напевно, найбагатша людина в місті, - їздить на дорогій машині, шуби змінює, - каже працівниця одного з великих східноукраїнських меткомінатов, Людмила. - Завод - єдине місце, де можна відносно пристойно заробляти. Тому від рішення кадровички залежить - кого вона візьме на комбінат і скільки чоловік там протримається. Вакансія звичайного робітника коштує пару тисяч доларів».

На дрібніших підприємствах в провінції за послуги з працевлаштування начальнику відділу кадрів заводу, як правило, повністю віддається перша зарплата. І це вважається ще по-божому.

«Скаржтеся в міліцію, але не анонімно»

Юристи кажуть: люди самі винні. «Вони не хочуть заявляти на роботодавців, - каже юрист Олексій Святогор. - Знайомий скаржився, що з нього вимагали $ 15 тис. за крісло помічника прокурора в одному з районів Києва. Він плюнув на цю справу і відмовився. Розбиратися не захотів, мовляв, все одно нічого не доведеш. І даремно - треба писати заяву у МВС або СБУ, і вони із задоволенням будуть брати хабарника на гарячому». У прес-службі МВС кажуть: скарг від людей, які без грошей не можуть влаштуватися на роботу, небагато: «Ми реагуємо на це і виявляємо порушення. Але обов'язково потрібна заява, анонімки не розглядаються».


Немає коментарів:

Дописати коментар