- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 10 грудня 2013 р.

Зброя для вуличних боїв. Тактика міського бою


Абсолютно особливим випадком ведення бойових дій та здійснення силових акцій є бої в міських умовах, вуличні бої. У сьогоднішній статті ми коротко торкнемося особливостей тактики ведення вуличного бою і розглянемо найбільш зручні види зброї для вуличної війни.


Місто, як арена бойових дій. Вузькі вулиці, будинки, різкі повороти, перехрестя, барикади, кинуті автомобілі, руїни - ось така загальна картина міста в умовах воєнного конфлікту. Ще однією яскравою особливістю є низька ефективність застосування авіації і важкої артилерії в умовах міських боїв. Візуально противника може бути не видно, він може переховуватися в будівлях, а від артобстрілів ховатися в надійних укриття під землею: глибоких підвалах, каналізації, метро. Так що, якщо ви маєте в своєму розпорядженні авіацією (що малоймовірно), то вам не вдасться скористатися цією перевагою повною мірою. Якщо ж ви знаходитеся в місті, а у противника в розпорядженні є авіація - вам пощастило, місце дії зрівнює шанси.

Грубо кажучи, бувають дві ситуації: ви наступаєте на місто і повинні витіснити супротивника (конкуруючий клан, ворожих військових чи урядові війська, якщо ви - революціонер). Другий варіант: ви знаходитесь в оборонній позиції, на вас йдуть переважаючі сили противника і ви або повинні їх перемогти і відстояти позиції, або відступити з міста з мінімальними втратами і сховатися від переслідування.

Для одиночного бійця або невеликого угруповання, найбільш імовірний саме останній варіант, з відходом з міста, коли його зачищає озброєна група, що перевершує вас за чисельністю і силою.

Спершу, розглянемо варіант наступальної війни в місті. Вам дасть перевагу: наявність зв'язку між членами групи; важке озброєння (гранатомет, кулемети); наявність гранат; добре знання міста. Потрібно видавлювати противника; зачищати будівлі, щоб уникнути можливості бути атакованим з тилу групою ворога, що залишилась позаду; намагатися триматися не дуже компактно, щоб уникнути оточення, у разі контратаки супротивника.

Якщо ви обороняється, прагніть по максимуму використовувати укриття (стіни, автомобілі, барикади, завали); застосовуйте міни, розтяжки; прикривайте позиції партнерів; намагайтеся тримати зв'язок або візуальний контакт з найближчими бійцями, щоб уникнути оточення або проникнення бійців противника в ваш тил.
У плані техніки стрільби і вибору зброї, місто - це абсолютно особливі умови. Через велику кількість перешкод і обмежених просторів. Потрібна, по-перше, компактна зброя, з якою зручно рухатися і маневрувати в обмежених просторах будинків, підвалів, каналізаційних колекторів. По-друге, зброя повинна вражати великий радіус дії за короткий час. Якщо скажімо, в отворі з'явився супротивник, то треба вразити його майже миттєво, поки він не зник. Для цього добре годяться компактні дробовики та пістолети кулемети (Узі, Інгрем, Кедр, Каштан, Кипарис і подібні). Також непогано себе показує АКСУ-74.
Крім основнї зброї бажано мати пістолет, ніж, гранати. Ніж просто необхідний, а краще й не один, тому що в умовах міста можливі дуже щільні контакти між противниками - аж до рукопашної сутички.


Немає коментарів:

Дописати коментар