- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 17 грудня 2013 р.

Чотири міфи про вогнепальну зброю

Періодично доводиться читати, як генерали МВС, різні депутати і члени спортивних стрілецьких асоціацій заявляють: "Населенню зброю давати не можна!".
Зазвичай такі заяви робляться зі зверхністю, пихою, щоб підкреслити, що сам заявник стоїть набагато вище якихось "домогосподарок і пенсіонерів", а тому має право не тільки мати зброю, а ще й відмовляти в цьому праві іншим.

Спробуємо розібратись з чотирма найбільш поширеними в Україні міфами про вогнепальну зброю:
1.  В Україні нема вільного обігу вогнепальної зброї. 
Це неправда. Згідно 622 наказу МВС, який в Україні виконує роль Закону про зброю, кожен громадянин України з 21 року може придбати гладку вогнепальну зброю, а з 25 років - нарізну.
В Україні нема вільного обігу короткої вогнепальної зброї. Поки що коротку зброю купують, як "наградну", тільки різні спритники. Але це питання має вирішитися з прийняттям Закону про зброю.  
2.  Вогнепальна зброя - це дорого.
Це неправда. На сьогодні помпову рушницю можна придбати за близько 2100 Грн., радянський нарізний карабін КО-44 (вживаний) - близько 1500 Грн. За 5000 Грн. вже можна пошукати непогану мисливську гвинтівку якоїсь американської фірми.  
3.  Вогнепальна зброя - це небезпечно.
Знов брехня. Не більш небезпечно, ніж автомобіль чи бензопилка. Прості правила безпечного поводження зі зброєю може опанувати кожен.  
4.  Закон забороняє використання зброї для самооборони.
І це неправда.
Про що вже писалося: "Вогнепальна зброя для самооборони".
Отже, володіння вогнепальною зброєю для громадянина України - питання тільки психологічної готовності і певної кількості грошей. Зважуйтесь, збирайте гроші і купуйте.


Немає коментарів:

Дописати коментар