- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 12 серпня 2013 р.

Злочини міліції і відпустка президента – ЗМІ


Українська преса пише про міліціонерів, які відповідатимуть за злочин, хімічні підприємства України і відпочинок високопосадовців.

Злочин і кара

"Україна Молода" подає розповідь чоловіка, якого одного дня телефоном "запросили під’їхати до міськвідділу на 15 хвилин". Коли той відмовився брати на себе провину за крадіжку, якої він не скоював, міліціонери "задіяли електрошокер".

Та чоловік вистояв і не змінив свої свідчення навіть після катувань. Родина наполягла, аби бідолаха заявив про злочин у прокуратурі, а у фотосалоні зафіксував сліди від катувань. Згодом фахівці судмедекспертизи встановили на тілі чоловіка тридцять термічних ран...
 Дізнавшись про наміри потерпілого, "садисти у погонах" надсилали до нього гінців, просили назвати бажану суму, аби "зам’яти" справу. Той не купився і не злякався, давши під час досудового слідства неспростовні покази щодо їхньої провини. Схоже, що міліціонери таки потраплять за ґрати: їм інкримінують злочини за статтями 127 (катування) і 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу, за що їм "світить" до десяти років в’язниці, додає "Україна Молода".

У зоні ризику

Катастрофа, подібна до аварії на концерні "Стирол" у Горлівці, може статися мало не на будь-якому вітчизняному підприємстві хімічної промисловості України, пише "Комсомольская правда в Украине".

Видання наводить думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, який вважає, що підприємства хімпрому взагалі пов'язані з ризиком і аваріями, оскільки це - вибухонебезпечні виробництва.

"Недарма в багатьох країнах хімічні підприємства заборонено розміщувати у містах, адже катастрофи можуть бути жахливими, - розповів він газеті. - Що ж до українських реалій, то у нас ризикові підприємства будують саме в містах - так зручніше. Сьогодні багато вибухонебезпечних виробництв знаходиться в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Черкаській, Івано-Франківській областях. І всі вони - в зоні ризику, оскільки виробництва досить старі і потребують модернізації."

Експерт також зазначив, що у цивілізованих країнах нагляд за безпекою на підприємствах комп'ютеризований, і будь-який витік або неполадка фіксуються автоматично. "Але комп'ютеризація - справа дорога, так що у нас найчастіше необхідні заміри здійснює людина. А вона може щось не помітити, кудись не дійти ... На жаль, доводиться констатувати: причиною катастроф дуже часто стає людський фактор", - зазначив Олександр Охріменко.

Відпочивають, працюючи

Газета "Сегодня" дізналася, як відпочивають вищі посадові особи України - президент Віктор Янукович і прем’єр Микола Азаров.

За інформацією адміінстрації президента, Віктор Янукович поєднує відпочинок і роботу. "Протягом відпустки президент продовжує виконувати свої обов'язки - вивчає і підписує закони, дає доручення, проводить зустрічі з керівниками обладміністрацій, іноземними делегаціями", - розповіла газеті прес-служба президента.
 А ще, незважаючи на активний робочий графік у Криму, Віктор Янукович намагається по максимуму присвятити час спорту. У першу чергу, грі в теніс, адже це улюблений вид спорту президента.

А прем'єр-міністр Микола Азаров вже повернувся з відпустки, пише "Сегодня". Його відпочинок тривав трохи більше двох тижнів. "Ця відпустка у Миколи Яновича – перша за два роки, - розповів "Сегодня" прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко. - Він її провів у Криму на південному березі з родиною, відпочивав на державній дачі, яка йому належить. Робота у нього не переривалася: він постійно отримував інформацію, вивчав її, реагував. Ну, а морське повітря було для відновлення сил".

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС Україна.


Немає коментарів:

Дописати коментар