- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 9 червня 2013 р.

Утікачі з «Батьківщини» – лише вершина айсберга внутрішньо фракційних проблем, – політолог



«Яценюк ніколи у чистому вигляді фракцію «Батьківщина» не контролював. Працювала система стримування і противаги, грали роль і зовнішні фактори, передусім європейські, і внутрішні, такі як опозиція з боку «Свободи» і Кличка. Плюс фактор Партії регіонів і больові точки, на які треба було тиснути», – про це «Погляду» сказав політолог Олексій Полтораков.

За словами експерта, сьогоднішній розвиток подій свідчить, що вони розвиваються не на користь команди Яценюка чи команди Тимошенко. «Дедалі більшої ваги набирає Кличко із своєю доволі жорсткою командною позицією, а з іншого боку – Тягнибок. І все це проявляється на внутрішніх центробіжних тенденціях, які завжди були присутні у всіх політичних силах за визначенням.

Згадаймо хоча б приказку – де два українці – там три гетьмани. І в контексті розвитку загальнополітичної ситуації в Україні як внутрішньої, наприклад, програш позиції щодо виборів у Києві, так і зовнішньої, зокрема, що Янукович таки підпише угоду про асоціацію, хоча позиція була такою, що через Януковича її не можна підписувати, була принесена у жертву щонайменше угода про асоціацію, а щонайбільше – домовленість про дружбу із Європою», – зазначив політолог.

Для запровадження жорсткої дисципліни у фракції Яценюку не вистачає досвіду. «Виходить, що нині найбільш проблемною фракцією є власне фракція «Батьківщини». До того ж, як виявилося, давно мусувалося на рівні чуток і розмов злиття блоку Яценюка з «Батьківщиною», але із зрозумілих причин, головна з яких – невизначеність, хто буде найголовнішим, цього не відбудеться.

У світлі усіх цих факторів зараз найбільш проблемною є ситуація усередині фракції і прецедент появи нових втікачів з фракції – лише вершина айсберга. Крім того, Яценюк не є таким досвідченим і таким сильним політиком як Юлія Тимошенко і не може собі дозволити такі кроки, як, наприклад, забрати картки у членів фракції і видавати тільки під час потрібного голосування», – сказав Олексій Полтораков.


Немає коментарів:

Дописати коментар