- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 10 лютого 2014 р.

Чим займаються тернопільські нардепи в революційному Києві?

За два місяці на Майдані у Києві свою позицію відстоювали сотні тисяч мешканців Тернопільщини і нині продовжують активно долучатися до мітингів. А чи стоять з ними пліч-о-пліч народні депутати від нашої області, яким люди довірили представляти їхні інтереси?

Про це ми запитали кількох тернополян, які провели на Майдані не один день. Звісно, погляд збоку на нардепів — це далеко неповна картина їх діяльності, та все ж…
Олексій Кайда
«Олексій Петрович — всюдисущий! — так жартома кажуть про його діяльність на Майдані. — Навіть з розсіченою головою проривався у перші ряди, був у найгарячіших точках — під час зачистки Майдану, штурму КМДА, протистоянь на вул. Грушевського…» Тернополяни бачили, як народний депутат неодноразово виступав зі сцени Майдану, був із загонами самооборони, спілкувався з журналістами та земляками, брав участь у панахиді за загиблим білорусом Михайлом Жіздневськім у Михайлівському соборі.
Іван Стойко
Іван Стойко — комендант «Українського дому», що на Європейській площі у Києві, тож саме там проводить найбільше часу. «Іван Михайлович відповідає за найбойовитіших хлопців — членів УНА-УНСО, афганців, автомайданівців, а ще за медиків, які розмістилися в підпорядкованій йому будівлі. Був під час штурму «Українського дому» уночі 26 січня, нахапався диму…» — розповідають майданівці.
Михайло Апостол
З перших днів на Майдані був встановлений імпровізований намет-приймальня Михайла Апостола. Через намет пройшли багато наших земляків. «Щодня, а часто й уночі, можна побачити Апостола біля наметів, він пікетував МВС, їздив по клініках, куди доправляли затриманих, розшукував зниклих», — розповідають очевидці. Нардеп бере участь і в культурних заходах Майдану — колоритно зіграв роль Діда у вертепі, Бабою була депутатка Леся Оробець. У грудні Михайло Володимирович із колегами-депутатами злітав на Афон помолитися за Майдан, а може, й запитати у старців про майбутнє України.
Ігор Побер
Нардепа бачили під час оборони Майдану, а ще — у лікарнях, куди міліціонери звозили поранених на вул. Грушевського, а також затриманих активістів. «Особливо активно Ігор Побер підтримував Автомайдан: їздив під маєтки наших урядовців, разом із активістами возив у Межигір’я символічну «повістку Януковичу» до народного суду на Євромайдан», — каже фотограф, який був під час акцій Автомайдану.
Олег Сиротюк
Окрім київського Майдану, Олег Сиротюк долучається і до полтавського Майдану як уповноважений від депутатської фракції «Свобода», тож не завжди присутній на столичних барикадах. «Бачили Сиротюка у комітеті самоврядування Майдану в Києві, а ще він був за старшого серед охорони сцени — аби пройти ближче, треба було отримати дозвіл нардепа. «Запитуйте Сиротюка — інакше не пропустимо», — казали вартові.
Василь Деревляний
Основну діяльність Василь Деревляний, за словами майданівців, розгортав у приймальні-наметі на Майдані: «Василь Тимофійович був у ніч з 10 на 11 грудня, коли хотіли згорнути Майдан, бачили його й на Грушевського, але не тоді, коли свистіли кулі та літали коктейлі Молотова, а після всього — ходив з нардепами по барикадах, як на екскурсії, роздивлявся, мабуть, у бронежилеті був, каску тримав на поясі… Та, здається, Деревляний краще воює біля теплої бочки з гарячим чаєм, ніж на лінії вогню».
Володимир Бойко
На своїй сторінці у «Фейсбуці» Володимир Бойко пише про пошуки ним травмованих по лікарнях, участь у судах над нашими земляками поетом Юхимом Дишкантом та Іваном Кізюком, сутички під «Українським домом». «У нас є такий депутат? Щось не пригадую…» — відповідає тернополянин, який два місяці у Києві, на запитання, чи бачив на барикадах Володимира Бойка.
Михайло Головко
Михайло Головко очолює групу розшуку зниклих активістів Майдану та Автомайдану. До нього зверталися по допомогу рідні і односельці затриманого у Києві поета Юхима Дишканта. Депутат подав до суду заяву про взяття хлопця на поруки, однак на суд чомусь не з’явився, тому клопотання відхилили. «Часто бачимо Головка на мітингах разом із Кайдою та Тягнибоком. Коли в «Голосі України» опублікували репресивні закони, Головко приніс на Майдан кілька примірників газети, які вдалося перехопити у друкарні, і майданівці їх спалили», — переповідають тернополяни з Майдану у Києві.

Немає коментарів:

Дописати коментар