- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 6 травня 2013 р.

Найбільша заборгованість по зарплаті - на підприємствах олігархів



Економічно активні підприємства України в основному належать представникам великого бізнесу. Ці люди не бояться затримувати зарплату або платити мізерну платню, пояснив Радіо Свобода голова Всеукраїнської профспілки позабюджетних організацій "Народна профспілка", заступник голови національної Конфедерації профспілок Віктор Яворський. За його словами, олігархи мають "своїх емісарів" у парламенті та уряді, "впливають на владу, або самі входять у владу". Ведення бізнесу у непрозорих умовах сприяє їхньому інтенсивному збагаченню, але вже фактично завело країну у глухий економічний кут.
 
 Невиплата заробітної плати, мізерна зарплатня та оплата "у конвертах" обтяжує й без того великі проблеми Пенсійного фонду.

В Україні вигідно не виплачувати заробітну плату?

  Київ – Президент та уряд несуть пряму відповідальність за невиплату заробітної плати, вважають профспілки. Попри численні обіцянки, владі не вдалося створити умови для виплати зарплатних боргів. У квітні загальна сума невиплачених зароблених грошей склала понад 1 мільярд 78 мільйонів гривень. Причому більша половина боргу припадає на економічно активні підприємства сходу України.
 
 Уряд України визначив ключовим пріоритетом соціальної політики до кінця 2014 року ліквідацію заборгованості із заробітних плат. Про це заявила на засіданні уряду міністр соціальної політики Наталія Королевська.
 
 «Найбільшою проблемою зараз є зростання боргів із зарплати на економічно активних підприємствах недержавної форми власності. За місяць вони збільшилися на понад 83 мільйони гривень», – наголошує міністр.
 
 Королевська нагадала, що «є для керівників стаття 175 Кримінального Кодексу, що передбачає санкції, навіть – до позбавлення волі».
 
 Економічно активні підприємства України в основному належать представникам великого бізнесу. Ці люди не бояться затримувати зарплату або платити мізерну платню, пояснив Радіо Свобода голова Всеукраїнської профспілки позабюджетних організацій «Народна профспілка», заступник голови національної Конфедерації профспілок Віктор Яворський. За його словами, олігархи мають «своїх емісарів» у парламенті та уряді, «впливають на владу, або самі входять у владу». Ведення бізнесу у непрозорих умовах сприяє їхньому інтенсивному збагаченню, але вже фактично завело країну у глухий економічний кут.
 
 Невиплата заробітної плати, мізерна зарплатня та оплата «у конвертах» обтяжує й без того великі проблеми Пенсійного фонду. Цього року дефіцит Пенсійного фонду склав 21 мільярд 800 мільйонів гривень.
 
 Держава не може ефективно впливати на тих керівників, які затримують заробітну плату, бо вона сама створила умови, коли виплачувати вчасно зароблені гроші й підвищувати зарплату є вкрай невигідно. Головне гальмо – нарахування на заробітну плату працівників, що фактично, у сумі всіх податків, дорівнюють розміру самої нарахованої зарплати, пояснює Віктор Яворський.

Ірина Штогрін


Немає коментарів:

Дописати коментар