- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 2 травня 2013 р.

Деградація українського телебачення



Як повелось, телебачення є певним відображенням побуту, життя, традицій життя в певній країні. Чи замислювались Ви колись над тим, що кожен вечір ми бачимо на екранах телевізорів, спостерігаємо в кінотеатрах. Невже ми настільки погано з Вами живемо?!

Життя наповнене серіалами, які дублюють сценарій попереднього, але розтягуючи кожен наступний фільм на 50 серій більше, ніж попередній. Фільми з доволі сумнівними цінностями та сенсом, шоу, які ще більше роблять наше життя абсурдним. Невже хтось з Вас прагне такого життя, яке демонструється з екранів?!

На сьогодні телебачення є одним з основних каналів передачі інформації, яким користується переважна більшість населення. Новини, телешоу, реклама, фільми, серіали, тощо, – це далеко не повний перелік того, що може побачити на екранах середньостатистичний українець. Також, не секрет, що телебачення може стати не лише засобом передачі інформації, але й широкого впливу на громадську позицію. В інформаційному суспільстві той, хто володіє засобами масової інформації,  – володіє світом.

Вмикаємо ми телевізор ввечері і бачимо купу іноземних фільмів, серіалів, частина з них навіть відзняті на території України, але транслюються російською мовою. Глобалізація створює умови, в яких продукт, що створюється на території однієї з держав, стає надбанням всього світу, оцінюється міжнародною спільнотою, має шанси вийти на міжнародний ринок. І всі передові країни намагаються сприяти розвитку власного продукту, перемогам його на фестивальних, конкурсах, рекордних показникам у прокатах.

На теренах нашої Батьківщини ми можемо побачити тільки іноземний продукт, в більшості своїй неякісний. Ігнорування фінансових потреб українського кіно, сприяння попиту на іноземні фільми, серіали. Результатом цього ми бачимо занепад культури, відсутність духовного розвитку населення в дусі традицій та історії України. Відсутність підтримки вітчизняних режисерів зумовлює просто виїзд за кордон та роботу на створення якісного продукту, який працює на престиж іншої країни.

Невже в Україні нема можливості розвивати власне кіно? Чи то просто кіно немає стратегічного значення для розвитку країни? А може влада прагне виховати суспільство, в якому будуть відсутні потреби духовної та культурної сфери; яке буде з радістю сприймати чуже кіномистецтво, а значить буде просто під впливом вже чужої культури, зростати з чужими цінностями…

Вітчизняний потенціал втрачається, розвіюється, натомість приходить час злиднів, занепаду кіно. Тут вже марно казати про культурний розвиток, потенціал народу до розвитку. Та і сама держава не може розвиватись, коли замість престижу на міжнародній арені вона отримує імідж простого споживача чужого потенціалу, і може радіти навіть неякісній продукції.

Задля вирішення означених проблем не обов’язкові навіть значні фінансові вливання. Ми наполягаємо на впровадженні податків та зборів на ввезення іноземних кінопродукцій. Окремою статтею в бюджеті – направити кошти на створення власного кіно, серіалів. Також необхідно преміювати і кращі молоді таланти, нові ідеї проекти.

Давайте нарешті будемо поважати себе, любити свою країну та сприймати рідні цінності, рідну культуру, рідне мистецтво. І давайте в день українського кіно почнемо розвивати наш кінематограф та створювати всі можливості для розвитку України, як квітучої країни з власною культурою і традиціями, тієї, яка має повагу на міжнародній арені.

Запорізька ОГМО «НЕБО»

Немає коментарів:

Дописати коментар