- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 22 жовтня 2015 р.

Місцеві вибори у Дніпропетровську вже відзначилися, — експерт

Судячи з кількості порушень за весь виборчий процес можна припустити, що ситуація в день голосувань буде напруженою.
Відсутність прозорої схеми фінансування агітаційної реклами, недоукомплектованість виборчих комісій, відсутність роз’яснень особливостей оформлення бюлетенів, тощо — Це далеко не повний перелік проблем, з наслідками яких зіткнуться жителі Дніпропетровська в день виборів.

Про це розповів на прес-конференції Станіслав Жолудев — голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».
Він зазначив, що за кілька днів до майбутніх місцевих виборів ситуація складається провокаційна. Такої кількості загроз і вандалізму, за словами Станіслава Жолудєва не було ні на яких виборах. Однак, на тлі десятків випадків підпалів агітаційного матеріалу, нападів на агітують, псування зовнішніх рекламних носіїв, існує ще ряд істотних проблем, що носять менш яскравий характер.
«За масштабами ми поки перевершили всі попередні кампанії, — констатував факт голова правління «Комітету виборців України». — При цьому у нас зберігається тотальне порушення з відсутністю вихідних даних про агітаційної продукції. Тобто, хто замовник, хто виробник, який тираж? Таким чином, суб’єкти виборчого процесу провертають певну фінансову махінацію. Оскільки всі агітаційні заходи повинні проводитися виключно в безготівковій формі із виборчого фонду, а коли немає тиражу, договору з виробником на конкретну листівку, плакат, або білборд, то неможливо проконтролювати, скільки грошей було витрачено на агітаційну продукцію. За відсутністю вихідної інформації, що ховається серйозне порушення, пов’язане з фінансуванням виборчої кампанії, з наповненням виборчого фонду та з витратами з цього фонду».
Ще одну проблему місцевих виборів у Дніпропетровську Станіслав Жолудев бачить у тотальній неукомплектованість дільничних виборчих комісій. За його словами це може призвести до великих черг, в яких більшість «непроплачених» громадян відмовиться голосувати. «На папері існує 18 членів комісії, а в реалії 10. Хто знає процедуру виборчого процесу, повинні розуміти, що цей десятий володіє золотим голосом, який може заблокувати роботу виборчої комісії. По-друге, коли у нас так мало людей у складі виборчої комісії, ми будемо мати колосальні черги, і відповідно проголосують тільки ті виборці, яких будуть централізовано підвозити від імені партій чи кандидатів під відкриті виборчі дільниці».
Третя проблема, за словами політичного експерта, з наслідками якої зіткнуться виборці, — це відсутність проведення роз’яснювальної роботи щодо бюлетенів: «Людина, прийшовши на виборчу дільницю в Дніпропетровську, отримає 4 бюлетеня — це будуть вибори до обласної ради, вибори міського голови, у міській рада та районний. Три з них будуть являти собою практично те ж саме, що було на виборах за пропорційною системою. Першим буде написано назву партії жирним шрифтом, далі дрібним шрифтом ім’я першого номера списку самої партії в даному виборчому окрузі, далі кандидат партії від конкретного округу. Тобто перший номер в обласному, перший номер у міському, перший номер в районній радах. Це ті люди, у випадку, якщо партія пройде 5% -ий бар’єр, стовідсотково стануть депутатами. Саме за них навіть можуть не голосувати».
Наприкінці Станіслав Жолудев додав, що на даних місцевих виборах у Дніпропетровську ставки дуже високі в основному через децентралізацію.

Немає коментарів:

Дописати коментар