- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 22 березня 2014 р.

Арешти високопосадовців в Україні: під прицілом комерційні структури Курченка

Українські правоохоронні органи здійснюють обшуки та арешти посадовців за підозрою в економічних злочинах. 21 березня взяли під варту, зокрема, голову "Нафтогазу" Бакуліна.


У четвер та п'ятницю, 20 та 21 березня, у Києві співробіники правоохоронних органів здійснили низку обшуків та арештів високих посадових осіб за підозрою у корупції та інших злочинах.
Зокрема, як повідомляє агентство "Інтерфакс", у п'ятницю затримали голову правління національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна. Під час арешту затриманому стало погано і його оточення наполягало на негайній госпіталізації.
Також 21 березня було затримано голів правління "Брокбізнесбанку" та "Газу України". Про це поінформував голова МВС Арсен Аваков. Він додав, що Генеральна прокуратура займається цілою низкою епізодів, пов'язаних із Курченком. Сам бізнесмен був оголошений українською міліцією у міжнародний розшук.

Полювання на Курченка

Від літа 2013 року "Брокбізнесбанк" став належати бізнесмену Сергію Курченку, наближеному до сім'ї українського екс-президента Віктора Януковича. Через корупційну складову в діяльності цього банку депутати Верховної Ради зареєстрували проект закону про його націоналізацію.
Самого Курченка, який є власником промислової групи "СЄПЕК", Одеського НПЗ та інших об'єктів, господарем харківського футбольного клубу "Металіст" та медіа-холдингу UMH, Генпрокуратурою оголошено в міжнародний розшук. Його підозрюють у здійсненні протиправних господарських операцій купівлі-продаджу скрапленого газу, що завдали збитків державі на 1 мільярд гривень.
За даними керівництва МВС, Генеральна прокуратура здійснювала обшуки в екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького та екс-глави Мінагрополітики Миколи Присяжнюка. За підсумками обшуків в останнього було вилучено 286 тисяч доларів США.

Аваков: незабаром назвемо нинішніх і колишніх корупціонерів

Аваков також оголосив, що "незабаром прозвучать імена відомих політиків з колишньої та нинішньої влади, причетних до корупційних схем у нафтогазовій галузі". Він застеріг від тиску на слідство. "Перші корупційні паростки намірів у новій системі влади вже є,- наголосив Аваков, - тому вкрай важливо публічно говорити про злочини, які нині розслідують."
У свою чергу, прес-центр СБУ повідомив у п'ятницю, що Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України "встановлює та затримує учасників злочинного угруповання, яке зухвало розкрадало бюджетні кошти та завдало значних збитків багатьом галузям національної економіки України."


DW.DE

Немає коментарів:

Дописати коментар