- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 19 серпня 2013 р.

Опитування: 41% українців не вірить в краще майбутне

41% українців вважають, що пересічний громадянин ніяк не може вплинути на рішення влади. Про це свідчать результати дослідження активності українських громадян. Його провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центр Разумкова.
Ірина Бекешкіна, директор "Демократичних ініціатив", розповіла ZN.UA, що переконаність людей у ​​своїй нездатності вплинути на владу зростає. В опитуванні 2007 р. таких було 28%.
З існуючих конкретних механізмів, що дають можливість пересічним громадянам впливати на прийняття певних владних рішень, на перших місцях опинилися вибори президента (так вважають 37% громадян) і вибори до Верховної Ради (30%).
"Це дуже важливе питання. Практично люди, і то тільки третина з них, бачать лише два механізми - вибори президента і парламентські. У 2007 р. було три пріоритети - крім названих, ще мітинги і демонстрації, на ефективність яких розраховував 21% населення. Зараз надій на них стало набагато менше - 15%", - підкреслила соціолог.
7% респондентів вважають дієвим участь у діяльності політичних партій, в громадських організаціях - 9%, звернення до депутатів Верховної Ради або до заходів і депутатам місцевих рад - по 7%. Судові позови до органів влади здобули популярність у 5% громадян.
Люди не бачать можливості самим впливати на владу і, можливо, з цим пов'язана зростаюча надія на громадські організації, підкреслила Бекешкіна.
"Нагадаю, що громадським організаціям в цілому довіряють 38% населення. Немає жодного політика і державного інституту, якому довіряли б так само. У травні нинішнього року довіра до громадських організацій вперше перевищила недовіру. Росте воно й на медіа. Падає - до державних інститутів. Це пов'язані речі. Громадським організаціям потрібно не губитися і "підбирати" людей, які розраховують на них", - додала вона.

Немає коментарів:

Дописати коментар