- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 13 вересня 2013 р.

Кого, чого і де найбільше боїться Янукович


П'ять областей країни Віктор Янукович у статусі Президента не відвідував ще жодного разу.

Глава держави нещодавно вкотре навідався з робочими поїздками на схід країни -- на Донеччину й Дніпропетровщину. Цікаво, що ці області з моменту обрання на посаду Янукович відвідував уже увосьме і вшосте відповідно.

Проте не всі регіони нашої країни мають честь так часто приймати у себе Президента. Більшість областей України
Янукович відвідував із робочими поїздками, як свідчить інформація, що є у відкритому доступі на офіційному сайті глави держави, максимум двічі.
А є області, куди ще жодного разу не ступала нога Президента Януковича. Таких у нашій країні п'ять. Симптоматично, що чотири з них -- на заході України. Це Волинь, Тернопільщина, Івано-Франківщина і Закарпаття. П'ята область, куди Віктор Федорович ще жодного разу не приїздив, -- Чернігівська.
У Хмельницькій, Рівненській та Чернівецькій областях Янукович бував лише раз. Єдиний західний регіон, куди глава держави навідувався двічі, -- Львівщина.
Центральні області Янукович також нечасто тішить своєю присутністю. Тільки раз Президент здійснював робочі поїздки Житомирською, Вінницькою, Кіровоградською й Полтавською областями. І двічі мандрував Київщиною, Черкащиною та Сумщиною.
Натомість на сході та півдні країни немає жодного регіону, де Президент бував менш ніж двічі. Найрідше у цих частинах України,  тобто по два рази, Януковича бачили на Луганщині, а також на Миколаївщині та Херсонщині.
Харківську, Запорізьку та Одеську області Янукович відвідував тричі.
А у Крим, як і на Дніпропетровщину, Президент з робочими поїздками загалом навідувався аж 6 разів, із них двічі він приїздив у Севастополь. Це не враховуючи відпусток, які Янукович традиційно також проводить у Криму!

Як пояснити той факт, що Президент країни так вперто уникає візитів у певні області? Чому в деякі області Віктор Федорович за три з половиною роки свого президентства так і не спромігся приїхати?
-- Відповідь проста: наш Президент воліє відвідувати лише ті регіони, де йому психологічно комфортно, -- вважає глава правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко. -- Він їздить лише туди, де живуть люди, які обрали його на посаду і які спокійно сприймають його приїзд. Водночас області, де до нього ставляться критично,
Янукович намагається оминати. Мабуть, не хоче, щоб його вкотре публічно освистали чи, борони Боже, знову поцілили яйцем у чоло. Ймовірно, він просто боїться їхати в західні області.
-- Наскільки це стратегічно правильна поведінка?
-- Звісно, те, що Янукович оминає захід країни, не сприяє зростанню його рейтингу серед місцевого населення. Якби він був мудрішим, то частіше бував би у західних та центральних регіонах. Ба більше, він би дбав про те, аби його приїзд в області, де він завжди мав невисокий рейтинг, не дратував людей. Янукович, отримавши в руки 2010 року президентську булаву, мав би уже зробити все, щоб на заході країни його принаймні поважали.
-- А які наслідки має повне ігнорування Януковичем деяких регіонів для країни, якою він керує?
-- Янукович, на жаль, як і Віктор Андрійович Ющенко, -- Президент лише однієї половини нашої держави. З тією лише різницею, що Ющенко був лідером Західної України, а Янукович -- Східної.
-- Хто організовує поїздки глави держави?
-- Адміністрація Президента, -- каже Олег Рибачук, який очолював Секретаріат Президента за часів Віктора Ющенка. -- Я радився з представниками всіх управлінь, і ми разом складали список. Потім цей список передавали в управління внутрішньої політики, яке вносило свої корективи. Тепер воно називається головне управління з питань
регіональної та кадрової політики. Саме цей підрозділ організовує поїздки глави держави. У ньому, як правило, працюють 20 -- 30 осіб.
-- Чим зазвичай керуються при виборі регіонів, котрі має відвідати Президент?
-- Поїздки планують одразу на рік, зважаючи на те, які події в якому місті та з якою періодичністю відбуваються. Так, не треба бути Нострадамусом, аби передбачити, що Янукович на День шахтаря буде в Донецьку. Також враховують і пропозиції міністерств. Бо ж зрозуміло, що Табачник, до прикладу, вистрибує зі штанів, аби затягнути Віктора Федоровича в якусь школу на 1 вересня. Окремо на свої події намагаються залучити першу особу й
міністерства культури, спорту та інші.
При цьому чиновники завжди враховують смаки та пріоритети глави держави, намагаються вгадати, де він хотів би побувати. Приміром, якщо здогадуються, що Янукович хоче на якийсь футбольний матч, то в цьому регіоні
намагатимуться під цю поїздку “підтягнути” ще якусь офіційну зустріч, організувати програму, аби все виглядало пристойно. От і виходить, що географія поїздок Президента далеко не найоптимальніша.
-- Остаточний список передають на затвердження главі держави?
-- Так, і він зазвичай вносить свої корективи.
-- А як виглядає технічна частина: заходи безпеки, плани зустрічей і т.д.?
-- Ну це -- окрема частина. Працівники профільного управління виїжджають на місце ще десь за тиждень: пропрацьовують маршрут, детально координують свої дії з обласними та, якщо Президент їде у глибинку, районними адміністраціями. На місцевому рівні відповідні поїздки також організовують цілі відділи. А якщо ще врахувати тих, хто дбає про безпеку, може вийти загалом кілька сотень, а то й тисяч осіб. Ви ж розумієте, що, крім
Управління державної охорони, яке традиційно дбає про безпеку глави держави, задіюють i місцевих силовиків. Тепер вони під час візиту Президента кожні сто метрів стоять, щоб повз його кортеж муха не пролетіла. А коли він у Криму відпочивав, то, як мені відомо, до охорони навіть армію залучали.
-- Скільки може коштувати один візит глави держави?
-- Та це неймовірні суми тільки в Україні, їх ніколи відкрито не назвуть. Бо ж підраховувати потрібно і організацію, і зарплати, і економічні втрати регіону від того, що там перебуває глава держави.

Олександра ТАМКОВА, Ірина КОВАЛЕНКО

Немає коментарів:

Дописати коментар