- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

середа, 28 серпня 2013 р.

Криза в Сирії: Кемерон та Обама обговорили військові сценарії


Збройний внутрішній конфлікт у Сирії триває вже понад два роки

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон та президент США Барак Обама телефоном обговорили ситуацію в Сирії. Керівництво США продовжує запевняти про брак сумнівів у використанні хімічної зброї у Сирії.

Подальші дії Британії обговорять на засіданні Національної ради з безпеки трохи згодом, тоді як США заявляють, що їхні сили "готові до дій".

У вівторок пан Кемерон заявив, що світ не може стояти осторонь, поки сирійський уряд застосовує хімічну зброю проти власного народу.

Натомість Дамаск рішуче заперечує використання хімічної зброї.

Законна і пропорційна відповідь

Пан Кемерон заявив, що Британія може взяти участь у тому, щоби завадити Сирії використовувати таку зброю після нападів минулого тижня, коли, як припускають, могли бути використані хімічні речовини. Інспекція ООН розслідує ці напади.

Британських депутатів відкликали з літньої перерви, і відповідне питання можуть винести на голосування вже у четвер.

Глава уряду не повідомив деталі, але наполіг на тому, що будь-яка інтервенція у Сирію буде законною та пропорційною.

"Немає сумнівів"

Тим часом, віце-президент США Джо Байден заявив, що "немає сумнівів" у тому, що сирійський уряд використовує хімічну зброю і за це має бути притягнений до відповідальності.

США заявляють, що найближчими днями оприлюднять свій звіт про напади 21 серпня, жертвами яких стали понад 300 людей і де, ймовірно, застосовували хімічну зброю.

Пан Байден нині є найвищим представником адміністрації США, який поклав відповідальність за використання хімічної зброї на уряд Сирії.

Американські збройні сили "готові" завдати удару по Сирії, якщо президент США Барак Обама віддасть такий наказ, заявив міністр оборони США Чак Хейгл.

"Ми перемістили наші сили таким чином, аби виконати будь-який наказ президента", - заявив пан Хейгл в інтерв'ю ВВС.

Своєю чергою, у Білому домі наполягають на тому, що США не мають планів зі "зміни режиму" в Сирії, а будь-яка військова кампанія буде обмеженою у масштабі та без застосування наземних сил.

Сирія: де докази?

Росія, Китай та Іран попереджають про те, що Москва називає "катастрофічними" наслідками нападу на країну, яку шматує внутрішній конфлікт. На ймовірне вторгнення в Сирії вже відреагували ринки.

Росія та Китай можуть застосувати своє право вето у Раді Безпеки ООН щодо вторгнення в Сирію.

Натомість, міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем в Клацнути
 інтерв'ю
ВВС заявив, що немає доказів того, що сирійська влада використовувала хімічну зброю.

"Я закликаю всі країни, які кажуть про те, що Сирія використала хімічну зброю, представити громадськості їхні докази", - сказав міністр.

Російський війце-прем'єр Дмитро Рогозін у Twitter заявив, що Захід поводиться щодо ісламського світу як "мавпа з гранатою".


Немає коментарів:

Дописати коментар