- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 9 травня 2013 р.

Новий бунт у "Батьківщині"



Регіональні організації вимагають від Яценюка провести чистку серед народних депутатів

Десять обласних і одна міська організації партії "Батьківщина" вимагають від керівництва виключення зі складу фракції шести народних депутатів, яким закидають зраду опозиційних інтересів. А саме -- не голосування за відставку уряду Микола Азарова.

І ось тут інтрига неабияка. Адже мова про Миколу Мартиненка -- праву руку Арсенія Яценюка, а також Віталія Данилова, Дениса Дзензерського, Андрія Павелка, Леоніда Сергієнка та Сергія Фаєрмарка.
Що спонукало керівників з різних регіонів поставити свої підписи під такою резонансною вимогою? Говоримо про це з народним депутатом Романом Іликом, який входить у число підписантів.
-- Романе Романовичу, з часу голосування за відставку уряду Азарова минуло чимало часу. Чому лише зараз ви оприлюднили таку вимогу?
-- Ініціатива про розгляд цього питання, як i заведено в демократичних партіях, йде знизу догори. Люди на місцях не розуміють, що відбувається. Чому опозиційні депутати, котрі давали клятву, складали присягу, сьогодні не голосують усi разом за відставку уряду Азарова.
Маленькі зради породжують великі. Мені, як голові обласної партійної організації, члену політради партії "Батьківщина", важко пояснити виборцям, чому люди, котрі були присутні в сесійному залі, коли довелося голосувати за відставку уряду, просто втекли.
Тому дiям цих людей треба дати відповідну оцінку й виключити з фракції. Пам'ятаєте, як у попередньому скликанні парламенту депутатів на ношах заносили в сесійний зал, щоб провести потрібні питання. А під час голосування за відставку уряду деякі депутати просто як перелякані дременули із залу.
Нехай у фракції залишиться кілька десятків людей, але надiйних. Нам не потрібна кількість, нам потрібна якість. Щоб фракція була монолітною. А для цього треба дати принципову оцінку дiям цих зрадникiв i виключити їх з фракції.
-- Але з таким зверненням виступили лише десять обласних організацій "Батьківщини", а це меншість. Решта вашу позицію не підтримує?
-- Ми навмисне не координуємо кроків та дій. Обласні партійні організації самі ініціюють такі звернення. Ми не женемося за кількістю. Якщо якась партійна організація вважає, що така маленька зрада має право на існування, то це питання до тих керівників та членів партії, котрі її представляють.
-- Свої дії ви погоджували з керівництвом партії?
-- У будь-якій демократичній партії всі процеси йдуть знизу догори, а не навпаки. Коли процеси йдуть згори донизу, це вже не партія. Сьогодні ми повинні будь-які речі, котрі стосуються дій депутатів, обговорювати передовсім з виборцями. Опісля думки людей через голів районних партійних організацій доносити до керівництва обласного, а воно вже це питання ставити на політраді "Батьківщини", а опісля виносити на засідання фракції.
 -- На вашу думку, скільки депутатів у фракції готовi проголосувати за виключення зрадників?
-- У політиці прогнози - річ невдячна. Я не думаю, що варто про це говорити. Якщо не буде принято кардинального рішення, то на наступних виборах за "Батьківщину" проголосує дуже мало людей.
Сьогодні, коли я зустрічаюся з виборцями, люди мене запитують, чому тi, котрі публічно клялися на Біблії, стають
зрадниками. Відтак ми просто зобов'язані очищати наші лави від людей, котрі не голосують так, як уся опозиція.
-- Пане Ілик, а які зараз відбуваються процеси в "Батьківщині"? Чи дійсно партія зіллється з "Фронтом змін", а відповідно, фронтовики в керівництві обласних організацій потіснять нинішніх керівників "Батьківщини" в областях?
-- Правда є в тому, що говорить незмінний лідер партії Юлія Тимошенко. Її мрія -- побачити одну об'єднану опозиційну партію, в котру б влилися всі партії, що йшли до парламенту у форматі об'єднаної опозиції, й разом з "Ударом" та "Свободою" створити єдину потужну партію. Всі партії, котрі ввійшли в об'єднану опозицію, мають підстави вести перемовини й утворити одну партію. Але це тривалий процес i непростий. Він лежить у правовій площині. Партію, що вже iснує, з'їзд повинен спочатку розпустити, а вже потім її члени можуть вступати в іншу партію.
Якщо наші колеги з інших партій ухвалять таке рішення й забажають вступити в "Батьківщину", ми лише вітатимемо таке рішення. Адже це підсилить партію.
-- А якими будуть ваші подальшi дії, якщо керівництво партії та фракції не підтримає вашу вимогу про виключення з лав фракції зрадників?
-- Це не персональна примха голів обласних організацій. Це вимога членів партії на місцях. Ми виступаємо за монолітність фракції, непослідовності в наших діях не буде. Але ми повинні пройти чистилище. Адже всі депутати давали клятву. Настав час виконувати взяті на себе зобов'язання.
-- Коли це питання розглядатимуть на засiданнi фракції?
-- Напередодні наступного засідання парламенту, а саме 13 травня.

Богдан КУФРИК, газета "Експрес"

Немає коментарів:

Дописати коментар