- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 4 квітня 2016 р.

Для Порошенка створили три офшори, щоб не платити податки

Фінансові та юридичні консультанти Петра Порошенка створили кілька офшорних компаній, куди були виведені активи Roshen, щоб не платити в Україні податків з продажу, вважають автори журналістського розслідування.


Президент України Петро Порошенко досі не виконав дану українським виборцям два роки тому обіцянку продати активи кондитерської корпорації Roshen. Замість цього, як свідчать матеріали, оприлюднені Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) в неділю, 3 квітня, фінансові та юридичні консультанти українського лідера створили кілька офшорних компаній на Британських Віргінських островах, Кіпрі та в Нідерландах, куди були виведені активи Roshen, щоб не платити в Україні податок з продажу.
Крім того, зазначають розслідувачі, Порошенко, можливо, ще кілька разів порушив українське законодавство. Зокрема глава держави не вказав свою офшорну компанію у фінансовій декларації за 2014 рік. Немає відомостей про фірму і в деклараціях за 2015 рік. Хоча, за інформацією ICIJ, станом на 8 грудня 2015 року Порошенко залишався прямим власником акцій фірми Prime Asset Partners Ltd, зареєстрованої на Британських Віргінських островах за два місяці після перемоги Порошенка на президентських виборах.
У відповідь на запит Süddeutsche Zeitung у прес-службі українського президента зазначили, що Prime Asset Partners Ltd є "частиною процесу" передачі найбільшого виробника кондитерських виробів у Європі у траст.
Як повідомляє Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) з посиланням накиївську компанію з управління фінансами ICU, що консультує Порошенка, були засновані щедві офшорні структури. Йдеться про CEE Confectionery Investments Ltd, зареєстровану на Кіпрі у вересні 2014 року, і Roshen Europe B.V., зареєстровану в Нідерландах в грудні 2014 року. Прицьому Prime Asset Partners Ltd володіє кіпрською компанією, якій, у свою чергу, належитьголландська компанія.
На думку виконавчого директора відділення Transparency International в Україні Олексія Хмари, в цій історії цілком ймовірно може йтися як про порушення Конституції, яка забороняє президенту займатися бізнесом, так і антикорупційного законодавства, за яким заборона на приватну комерційну діяльність поширюється на всіх чиновників.

Траст поки не видно

Розслідувачі також вказують, що Порошенко ще раз обдурив українців, коли 14 січня 2016 року заявив, що передав свою частку в Roshen в сліпий траст і більше не має можливості контролювати цей актив. Згідно з відповідями, отриманими ICIJ, про траст поки говорять суто в майбутньому часі. Фінансовий консультант президента України Макар Пасенюк, відповідаючи на запит журналістів, розповів про труднощі з продажем Roshen через побоювання потенційних інвесторів, пов'язаних з "вкрай нестабільною політичною і економічною обстановкою". При цьому питання з довірчим управлінням не знято з порядку денного. "Відповідна частка в концерні Roshen буде переведена в траст після того, як буде залагоджено всі юридичні формальності", - повідомив він.
Розслідування, опубліковане ICIJ, стосується офшорів, які належать ще 12 світовим лідерам, в тому числі президентові Росії Володимиру Путіну і президентові Азербайджану Ільхаму Алієву. Над цим проектом близько року працювали 400 журналістів з 78 країн і понад сотні видань. Результат розслідування отримав назву "Панамські документи", оскільки заснований на зломі серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - юридичної фірми Mossack Fonseca на Панамі.
Інформація містить листування електронною поштою, офіційні документи, виписки з банківських рахунків, копії паспортів та інші документи, що мають стосунок до приблизно 214 тисяч компаній, більшість яких знаходяться на Панамі і на Британських Віргінських островах. За кілька днів до публікації Mossack Fonseca розіслала своїм клієнтам лист, в якому повідомила про злом своїх серверів і витік листування про діяльність фірми, тим самим, по суті, підтвердивши справжність документів, що потрапили в руки розслідувачів.


Немає коментарів:

Дописати коментар