- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

середа, 5 лютого 2014 р.

З народом: Нотатки про партизанську війну.

Розділ з книги: Посібник для добровольців Ірландської республіканської армії. Нотатки про партизанську війну. (Handbook For Volunteers of the Irish Republican Army. Notes On Guerrilla Warfare)


Успішні партизанські операції залучають людей. Саме якість їхнього спротиву ворогові й підтримки партизанам в решті стане вирішальним фактором. Партизани – вістря народного спротиву.
Насправді, партизанські сили не можуть діяти на території, де люди вороже налаштовані до їхніх цілей. Слід завжди пам’ятати, що саме народ нестиме на собі весь тягар ворожих каральних заходів.
Відповідно, слід постійно підтримувати контакт і здійснювати координацію між партизанами і місцевим населенням. Ці заходи мають на меті таке:
1. Набір добровольців для загону з населення території на якій діє цей загін.
2. Використання цивільних політичних комітетів серед людей, функціями яких буде агітація проти загарбника, залучення нових членів для партизан, організація постачання загонам, забезпечення транспорту для партизанів, керування людьми в кампаніях активного і пасивного спротиву ворожій окупації.
3. Наявність партизанських агентів серед цивільного населення для збору інформації для армії.
4. Використання партизан неповної зайнятості, тобто тих, хто продовжує займатись цивільними професіями, але перебуватимуть у готовності для покликання до активної участі. Таким чином будуть створені локальні групи і використані як резерв, коли виникне потреба.
5. Розбудовувати зв’язки між партизанами і народом допоки вони стануть досконалими. Коли люди страждають від ворожих утисків за сприяння партизанам-нашим завданням буде допомога і захист людей.

Інформація

Щоб вибудувати народний спротив на потрібний рівень потрібно дещо більше ніж партизанська діяльність. Ми повинні популяризувати мету нашого руху, чітко визначити задачі чітко, і поінформувати світ про те, що і чому відбувається.
Цей тип інформації є також чудовим освітнім інструментом. Частина освітнього процесу – це протидія ворожій пропаганді. Базова ідея полягає в тому, що партизанська освітня кампанія мусить бути безперервною, мусить бити ворога по його пропагандистській грі і мусить викривати його брехню людям і навіть на цілий світ.
Ця сторона партизанських операцій не менш важлива ніж знищення ворожих ресурсів та опорних пунктів. Інформація мусить бути достовірною для досягнення довіри між людьми в національному русі.
Для цього ми мусимо зробити таке:
1. Викликати в людях завзятість до протидії ворогові, показуючи їм, що боротьба є доцільною і необхідною. Вони повинні знати, що національна боротьба матиме переможне завершення, але що це завершення залежить від них.
2. Дістати від світової громадськості позитивну думку про народну боротьбу.
3. Підточувати моральний стан ворога і його пропаганду, викриваючи його методи і постійно наголошуючи на несправедливості його дій.
4. Бути духовним рушієм для тих, хто бере активну участь в національному русі, щоб вони зрозуміли потребу знищення ворога і його влади назавжди.

Методи

Головними каналами інформації доступними для партизанів є газети, листівки, радіо та слово з вуст. Можуть бути розроблені інші методи або винайдені нові. Наприклад: зображення гасел, декларацій, маніфестів, тощо.
Мають бути використані всі засоби для здобуття народної довіри. Ідеї руху мають бути поширені настільки, щоб ніхто – а особливо ворог – не мав ані крихти сумніву в тому, що зрештою наш рух переможе.
Для отримання максимального результату інформаційна служба повинна функціонувати безперервно. Зокрема вона повинна робити таке:
1. Показувати слабкості ворожого становища і пропаганди, використаної для сприяння цьому становищу.
2. Показувати недоліки політичного і суспільного порядку.
3. Запропонувати ліки від цього та спосіб їх застосування.
4. Завжди бути в контакті з думкою народу.

Точність

Судження про партизанську інформаційну службу будуть складатись за її точністю. Вона має чітко розповідати людям те, що від них вимагається. Вона має показати, що партизанський рух всезнаючий, всемогутній, а також що він є складовою життя народу, а народ є його складовою.
Його мовлення має бути настільки цікавим, що і друзі, й вороги будуть налаштовувати свої приймачі на нього. Це правило застосовне до всіх засобів масової інформації. Інформаційній службі партизанського підрозділу слід працювати в тісному зв’язку з розвідкою, щоб інформація була актуальною і точною, а також щоб не видати зайву інформацію ворогові.
Вона також самостійно збиратиме, оцінюватиме і поширюватиме власну інформацію. Світ має бути поінформований про те, що відбувається, оскільки основою ворожої політики буде перекривання будь-яких контактів між рухом і рештою світу.
Світ мусить знати і розуміти: що вже зроблено, що ворог намагається знищити і чому, а також те, яким чином це може бути зупинено, відновлено мир і здобуто перемогу свободи. Стає необхідністю використання регулярних бюлетенів для іноземних видань та агенцій новин. Бюлетні слід робити в документальному вигляді: там не може бути скиглення чи подібних речей. Тільки факти.

1956 р.
Переклад з англійської мови – тов. Орлан Білохвіст


Немає коментарів:

Дописати коментар