- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

середу, 5 жовтня 2016 р.

Борги почнуть стягувати із зарплат і пенсій

На українських боржників почнуть "полювати" приватні виконавці, які "вибиватимуть" борги поряд із державними.
Вже із 5 жовтня набуває чинності Закон від 02.06.16 р. № 1404-VIII "Про виконавче провадження", прийнятий замість нині діючого Закону від 21.04.99 р. № 606-XIV.

Новим законом визначено, що примусове виконання рішень на підставі виконавчих документів можуть виконувати як державні, так і приватні виконавці.
Також уточнено заходи примусового виконання рішень, якими визнані: звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно боржника, звернення на зарплату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника, вилучення у боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні, заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності. Про це пише видання "balance.ua".
Повідомляється, що конкретизовано також і строки проведення виконавчих дій. Так, арешт на майно (кошти) накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення, платіжні вимоги на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня із дня накладення арешту, опис та арешт майна проводиться не пізніше 5-го р. д. із дня отримання інформації про його місцезнаходження.
Під час перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) фізособи та місцезнаходженням юрособи здійснюються опис та арешт виявленого майна.
Нагадаємо, що раніше "Знай.ua" повідомляв, як збагачуються українські банки.
Автор матеріалу: Любов Кінаш


Немає коментарів:

Дописати коментар