- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 15 вересня 2016 р.

У Дніпрі знищили цех з виробництва "Градів" та "Ураганів"

Стратегічне державне підприємство було продане у приватну власність

Про це розповів перший заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Сосков, передає Depo.Дніпро.

"Науково-дослідний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади", який виготовляв направляючи для систем залпового вогню "Град", "Ураган" та "Смерч", а також системи охолодження головок самонаведення ракет, посадовці міськради, інституту, та Державного агентства України з управління державними корпоративними правами  продали у приватну власність. Після продажу виробничий цех був розгромлений, обладнання вивезли.
Наказом Державного агентства України з управління державними корпоративними правами виробничий корпус та дослідницька лабораторія були передані у комунальну власність Дніпра. Рішенням міськради Дніпра ці об’єкти були передані на баланс комунального підприємства-банкрута та через біржу продані приватним підприємцям. Така доля спіткала ще 207 об’єктів комунальної та державної власності.
Оцінка нерухомості та продаж об’єктів відбувся за один день. Відчуження майна почалося у 2013 році та продовжилося у 2015.
Разом з інститутом у приватну власність були продані опорні пункти міліції, амбулаторія, РАГС. Впродовж цих років міськрада виділяла кошти на утримання цих об’єктів. Також, щоб замаскувати продаж об’єктів,  з 2011 року не оновлювався реєстр нерухомості міськради Дніпра.
Наразі у судах завершений розрив договорів купівлі-продажу, скасовані накази держагенства, рішення міськради. Прокуратура розпочне суди по кожному об’єкту з новими власниками нерухомості, щоб повернути їх у комунальну та державну власність.
Нагадаємо, прокуратура розслідує кримінальні провадження щодо посадовців міськради, які дозволили відчуження об’єктів державної та комунальної власності. Діло одного з фігурантів справи вже передано до суду.


Немає коментарів:

Дописати коментар