Українським
військовим дозволено використовувати зброю в Криму. Водночас у НАТО гостро
розкритикували Росію за анексію українського півострова, ЄС не визнав
приєднання автономії до РФ, а Японія – засудила.
Міністерство оборони дозволило українським військовим використовувати зброю в Криму. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони.
«У зв’язку із загибеллю українського військовослужбовця прапорщика Какуріна С.В. під час штурму 13-го фотограмметричного центру Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил (м. Сімферополь) нападниками, які були одягнені у військову форму військовослужбовців ЗС Російської Федерації, для захисту і збереження життя українських військовослужбовців, згідно з рішенням виконуючого обов’язки Верховного Головнокомандувача ЗС і виконуючого обов’язки міністра оборони, на підставі наказу начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС, військовим частинам ЗС України, дислокованих в Автономній Республіці Крим, дозволено застосування зброї», – сказано в повідомленні.
Зазначається, що під час штурму фотограмметричного центру прямим попаданням в ділянку серця був убитий прапорщик Какурін, який знаходився на спостережній вежі автопарку частини.
Крім того, пострілами в шию і руку був поранений капітан Федун.
Ще один український військовослужбовець отримав важкі травми ніг і голови від ударів кийками, арматурою та іншими предметами.
Нападники були одягнені у військову форму військовослужбовців Збройних Сил Росії без знаків розпізнання та озброєні автоматичною зброєю і снайперською гвинтівкою.
Командира частини полковника Андрія Андрюшина, який під час переговорів було захоплений, тримають в окремому приміщенні і силою змушують перейти на бік кримського уряду.
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен 18 березня ввечері виступив з гострою критикою на адресу Росії у звязку з анексією Криму. «Визнання Криму незаконне і неприпустиме, і країни-члени Альянсу не визнають приєднання Криму до Росії», – цитує Расмуссена Deutsche Welle.
За словами генсека НАТО, «Росія стала на небезпечний шлях». «РФ продовжує зазіхати на суверенітет України та її територіальну цілісність і очевидно порушує взяті на себе міжнародні зобов’язання», – підкреслив Расмуссен. Він висловив крайню стурбованість у зв’язку з повідомленням про загибель українського військовослужбовця в Криму. «Всі сторони повинні негайно проявити стриманість і зробити всі можливі кроки для того, щоб уникнути подальшої ескалації конфлікту», – закликав генсек.
Президенти Ради ЄС Херман Ван Ромпей та Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу виступили із спільною заявою, в якій констатували, що ЄС не визнає анексію Криму до Росії.
«Суверенітет, територіальна цілісність і незалежність України повинні дотримуватись. Європейський союз не визнає як законність референдуму в Криму, так ні його результати. Європейський союз не визнає, і не визнаватиме анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією», – сказано в заяві, оприлюдненій у вівторок у Брюсселі.
Крім того, пише Lenta.ru, високі представники ЄС повідомляють, що згідно з декларацією глав держав та урядів країн ЄС від 6 березня і заявою щодо Криму від 16 березня, Рада ЄС обговорить ситуацію в Україні на своєму засіданні на цьому тижні і домовиться про єдину європейську реакцію.
У свою чергу, Японія засуджує дії Росії щодо анексії Криму як такі, що порушують територіальну цілісність України. Про це заявив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, виступаючи перед парламентським комітетом.
Абе додав, що Японія разом зі своїми союзниками по G7 буде проводити консультації з приводу подальших кроків проти Росії, передає Укрінформ.
Напередодні Японія вже заявляла про свої наміри призупинити діалог з Росією щодо спрощення візового режиму, заморозити початок переговорів про можливе укладення договорів про інвестиційну співпрацю.
Лідери «Великої сімки» обговорять наступного тижня у Гаазі відповідь Москві на приєднання Криму до РФ.
Немає коментарів:
Дописати коментар