- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 16 травня 2013 р.

Антифашизм замість покращення


Є в регіоналів цікава здатність перетворювати серйозні й важливі слова на смішні та беззмістовні.

   Мало хто в Україні без іронії вимовляє «стабільність» чи «покращення». Нині ж правляча еліта взяла на озброєння складніший термін «антифашизм». Майже через 70 років після світової поразки нацистів і їхніх союзників ПР уявила себе чи то Комінтерном, чи то Рот Фронтом, який має щонайменше врятувати Україну від «фашизму». Вияви цієї безкомпромісної боротьби розмаїті: маскарадне перевдягання Вадима Колесніченка у форму офіцера НКВД, чергова спроба заборонити ВО «Свобода», «антифашистські марші» (один із їх ініціаторів – відомий своєю нетерпимістю до кримських татар «намісник» Криму Анатолій Могильов), на які стягують чутливих до адмінтиску бюджетників, заклики скасувати додаткові виплати ветеранам УПА. Навіть сам прем’єр вийшов на передову. Микола Азаров назвав духовними нащадками фашистів тих депутатів міських рад, які ухвалили рішення відзначати 9 травня як День скорботи.

   В усіх цих відвертих спекуляціях, які часто межують із кітчем, чітко проглядається нова політтехнологія влади. Звинувачення попередників в усіх гріхах і вихваляння власними досягненнями – це вчорашній день, бо гідних масштабної рекламної кампанії здобутків немає. А ось антифашизм – платівка хоч і заїжджена, але жодної відповідальності за собою вона не тягне, її можна програвати як для українців, так і для Заходу, не стомлюючись, хоч до виборів-2015. Тим більше що ярлик «фашизм» непримиренні борці можуть навісити на будь-кого з політичних опонентів – достатньо хоча б того, щоб він розмовляв українською і не чіпляв на свій одяг георгіївську стрічку.

Немає коментарів:

Дописати коментар