- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

середа, 30 січня 2013 р.

Крути – заповіт і дороговказ



29 січня відзначаємо 95-ту річницю Крутянського Чину. Україна вшановує подвиг Героїв Крут, подвиг, який став легендою, подвиг, що у нас його називають «українськими Фермопілами». Чин трьохста юних вояків армії Української Народної Республіки засвідчив те, наскільки важливими в житті українця є такі цінності, як власна та національна честь і свобода. Вражає героїзм цих зовсім ще юнаків, які йшли в бій, не боячись ані вдесятеро більших сил ворога, ані смерті, ані тортур.

«Саме від Крут – не тільки психологічно, а й хронологічно – починається в нашім житті тип новітнього українця, тип, що намагається надавати проявам українськості ціни справжнього, вже національного стилю», – стверджував Євген Маланюк.

Крім почуття гордості, від дати 29 січня віє невичерпним трагізмом, адже лише триста студентів та гімназистів стали в авангарді українського війська, яке так і не змогло сформувати керівництво УНР. Чи могли ми уникнути цієї трагедії у 1918 році? Безумовно! Але це сталося б у тому разі, якби керманичі молодої української республіки не були засліплені утопічною ідеєю «пролетарського інтернаціоналізму», «всесвітнього соціалізму», які імпортувала в Україну більшовицька Росія.

Якщо в слово Крути спробувати вкласти коротко глибинний український сенс, то Крути, це розвіяні ілюзії на можливість безкровного здобуття власної національної державності, це розбиті сподівання на ласку і милість сильних світу цього, це виразне усвідомлення потреби мілітарної оборони своєї Батьківщини. Крути – це великий іспит нації.

Злочинні помилки політиків, так вже повелося в нашій історії, приносили саме молодих українців у жертву, адже ідеалізм і відданість справі у молоді на порядок вища, ніж у тих, хто сидить у владних кабінетах.

ОУН (б) перестерігає, що неврахування історичних уроків може призвести до повторення помилок і загрози національному суверенітету.

Сьогодні настав час, щоб українська молодь знову відважно окреслила свою позицію відносно відбудови і захисту Української Держави. Відважність, сила волі, відданість, готовність все віддати для України – прикмети, які треба плекати впродовж всього життя. Молодь в рядах CУМу, Пласту, МНК, студентська молодь, берімо приклад з Героїв Крут – не відступаймо від своїх ідеалів, будьмо вірні національній ідеї.

Організація Українських Націоналістів закликає суспільство, а зокрема молодь, гідно вшанувати героїчний чин крутянців і не допустити втрати перспективи України в жертву амбіціям політиканів і кон’юнктурним домовленостям з геополітичними ворогами.

Жертва героїв Крут змила полуду з очей «національних мрійників», наївних шукачів «братерства, порозуміння і злагоди» з відвічним ворогом, покликала до життя і чину покоління оунівців і воїнів УПА. А свята істина, що чин лиш чином можна вшанувати, не дає заснути нашому сумлінню і згаснути національній пам’яті сьогодні.

Провід ОУН (б)


Немає коментарів:

Дописати коментар