- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 14 вересня 2013 р.

Росія готує масштабну диверсію проти України - вже розсилають темники . СБУ мовчить


Дочекалися темників Кремля чи «чому важливо не продатися російським» У цій країні і на цьому ринку можливо все. Але , дорогі друзі і колеги , бл *** вать з росіянами - це вже за межею « добра і зла».

Ні для кого не секрет , що Україна з Росією в стані економічної війни . І в цій ситуації єдиний актив , який є у нас з вами в кишені - це наш паспорт , а з ним і все, що робить його цінним , в тому числі і національна валюта , банківська система , великий, середній і дрібний бізнес.


Наприкінці минулого тижня Росія руками піар -агентства " Повідомлення " почала вести піар -компанію , основний зміст якої зводиться до того , що Україні загрожує швидкий дефолт і девальвація національної валюти. Це піар - агентство - дочірній проект російського журналу , за яким свого часу стояв Гліб Павловський.

 Але не це суть важливо , велика кількість видань вже погодилося взяти гроші за розміщення цього матеріалу.

 А це , фактично , те ж саме , що і отримати гроші за підпалив власного будинку.

 Проблема ще в дуже низькій якості фінансової журналістики в Україні (як редактор я маю право про це говорити , нехай ніхто не ображається ) . Реально в цій країні є лише 4-5 журналістів , які здатні самостійно проаналізувати темники і написати більш - менш адекватні висновки. Рівень всіх інших дозволяє максимум їх переписувати , приймаючи будь-які розрахунки за чисту монету.

 Але і це ще не все. Російські банки у відкриту готуються до " девальвації " гривні. Всі вони планує за командою Москви вийти на міжбанківський валютний ринок з масовим пропозицією гривні і скупкою долара.

 Чому в " відкриту" ? Великим клієнтам пропонується дізнатися " дату" обвалу гривні , щоб вчасно підготується . За словами скарбника одного з великих банків , йдеться приблизно про 10-15 вересня.

 В тему : Сбербанк Росії навмисно сіє паніку , прогнозуючи валютна криза в Україні , - експерт
 Проблема полягає в тому , що кожен з окремих кроків не зможе привести до падіння гривні і дефолту у вересні. На рахунках у російських банків - трохи більше 20 мільярдів гривень , Нацбанк при правильному підході зможе легко впоратися з таким попитом на долар.

 Питання в іншому , чому в регуляторі сховали голову в пісок і не виходять з офіційною заявою ? Вони самі ж себе заганяють у важку ситуацію , ну і нас всіх заодно.

 І ще одне питання , ніж , нахрен , займається Служба безпеки цієї країни. Зрозуміло , що вони давно перетворилися на комерційну структуру , але як би - коли йдеться про національну безпеку , вони повинні хоча б " почухатися " , тому що це основа і їх " бізнесу" в тому числі. Чому українські журналісти спокійно діляться один з одним російськими " темниками " ? Де допити , блін ? На яку країну вони працюють?

 Самі ж тези досить спірні і притягнуті за вуха . Політика фінансового голоду , яку веде Нацбанк і Кабмін призвела до того , що гривні реально практично немає вільної . Податкова " висмоктала " всі з рахунків підприємств .

 А за останні три роки населення скуповувало валюту практично на всю гривню. У 2010-2012 роках - обсяг купівлі долара в середньому досягав до мільярда доларів на місяць - разом близько 40 мільярдів . Тепер ж в середньому нетто -продаж становить близько 100-200 мільйонів - населення здає поступово по 100-200 доларів. Тобто населення вже " затаритися " доларами по саме "не хочу" , і тому навряд чи зможе масово результативно піддатися паніці . Тобто зараз - не найвдаліший час для валютних спекулянтів.

 Якщо говорити про самих тезах , то більшість цифр притягнуті за вуха . Суть дослідження - Україна набралася боргів по саме "не можу" . Але якраз це і не є особливою проблемою . Ставлення гос.долга ( гарантованого і державного ) до кінця року не перевищить 45%. За мірками ЄС - це не такий вже і критичний показник .

 Економіка знаходиться в стагнації , тобто в застої. Але це абсолютно не привід для різкого падіння ( як було в 2008 , після бурхливого необгрунтованого зростання ) , як це підносять російські . До того ж і з цифрами у них "проблеми ". У ощадбанку стверджують , що наступного року Україні доведеться віддати 15,3 млрд доларів , хоча насправді - 5,4 мільярда. Пік повернення МВФу ми вже пережили в липні- серпні.

 Ще російські часто використовують абсолютно маячні аргументи , розраховані на "широкі " маси , наприклад , " варто звернути увагу , що протягом останніх 3 років обсяг валютних резервів України не покриває повністю зовнішній державний борг країни". Хоча між цими двома показниками немає жодного прямого зв'язку .

 І так далі .

 А ось і самі тези , які "гуляють українськими виданнями ". І я дуже сподіваюся , що ніхто з редакторів і журналістів , хто має український паспорт , не погодиться за " американські " гроші підігравати російським .

 " Тези щодо боргової кризи на Україну і падінню гривні .

 Загальний зміст : Прорахунки влади України в економіці та виборі політичних партнерів можуть призвести Україну до дефолту , а її національну валюту до значної девальвації. Варіант виходу з ситуації - економічна та політична інтеграція з Російською Федерацією.

 Держборги

 1.1

 За останні 5 років загальний державний борг України виріс в 3 рази і станом на 1 червня 2013 досяг 68,5 млрд. дол Це сталося тому , що " помаранчеві" і Янукович змушували країну жити в борг , руйнували економічні зв'язки з Росією. Це сповзання в боргову прірву потрібно припинити . У тому числі і змінивши зовнішньополітичний курс країни .

 1.2

 Оплачувати нинішнє протистояння Януковича з Росією будуть діти і онуки громадян України . Так як за підсумками 2012 року загальний державний борг складав 36,7 % ВВП , тоді як в 2008 тільки 19,9 % ВВП української республіки .

 В результаті , обтяжена боргами , Україна все більше втрачає свою свободу , будучи змушена орієнтуватися на Захід та його побажання. Щоб отримувати і отримувати нові кредити.

 1.3

 Пік виплат за українськими державними зобов'язаннями припадає на 2014 рік. Загальний розмір необхідних платежів складає 15,3 млрд. дол , з них 7,6 млрд. дол - це зовнішні борги. Такою є ціна , яку заплатить країна і її громадяни за загравання Януковича з Заходом.

 1.4

 У структурі зовнішніх зобов'язань України 50 % займають облігації , які продавали непублічно . При цьому розміщенням паперів займалися російські банки. Що побічно говорить про те , що значна частина цього боргу куплена компаніями РФ . Таким чином , Росія підтримує Україну у важкий для неї момент , пам'ятаючи про те , що українці і росіяни , це , по суті , один народ.

 1.5

 При правлінні Януковича , який прагне в ЄС , загруз у боргах і Київ . Столиця України повинна буде виплатити в 2014 році 0,477 млрд. дол за боргами , що сильно вдарить по соціальній сфері і програмам розвитку міста. І незабаром кияни будуть жити і працювати тільки для того , щоб віддавати борги місцевої влади.

 1.6

 Намагаючись вкрасти якомога більше грошей , а не займатися розвитком економіки , Янукович щедро роздає держгарантії під кредити держкомпаній , отримуючи відкати . Загальна сума гарантованого держ. боргу з 2008 по 2012 рік зросла в 2 рази склавши 13,2 млрд. дол Неповороткі держкомпанії навряд чи самі будуть повертати борги - вони сподіваються , що їм заплатять з державного бюджету.

 1.7

 Протягом останніх 3- х років обсяг валютних резервів України не покриває повністю зовнішній державний борг . Починаючи з 2010 року обсяг валютних резервів країни українського Центробанку скоротився з 34,6 до 23,2 млрд. дол Тобто , якщо кредитори зажадають виплати боргів , то Україна не зможе розрахуватися своїми валютними резервами . І це призведе до міжнародної ізоляції країни. Росія зможе допомогти .

 1.8

 Захід кинув Україну наодинці з її проблемами. Співпраця з МВФ заморожено - останній транш у розмірі 1,5 млрд дол був отриманий в грудні 2010 року. Це є красномовною відповіддю на всі устремління України в строну ЄС і всього Західного світу . Виходить що в умовах тривалої кризи Росія кредитує Україну , а Захід - ні. Це добре показує , хто друг , а хто ворог.

 1.9

 Постійний дефіцит держбюджету , постійний дефіцит торговельного балансу , трата золотовалютних резервів країни , відсторонене ставлення Заходу , постійні спроби конфронтації з Росією , необхідність виплатити 15,3 млрд. дол за боргами в 2014 році - все це штовхає Україну до кризи, яка загрожує великими політичними потрясіннями .

 Корпоративний борг і банки

 2.0

 Три роки поспіль зовнішній борг українських корпорацій зростав на 20 % на рік. І до 1 квітня 2013 він досяг 74 млрд. грн. А частка цього боргу відносно ВВП зросла з 12% до 54 % сьогодні. Таким чином , українські олігархи набравши кредитів для своїх цілей , тепер віддаватимуть багато валюти з країни , погашаючи раніше взяті позики . На золотовалютні резерви країни будуть тиснути з двох сторін борги держави і борги олігархів. Все це не залишає надій на стабільність курсу гривні.

 2.1

 З 1 квітня 2013 до 1 квітня 2014 українському бюджету і підприємствам доведеться виплатити за боргами 62100000000 дол При цьому загальна сума зовнішніх боргів країни становить 136 млрд грн. Виплатити таку величезну суму Україна не зможе , тому їй доведеться піти на переговори з інвесторами і переглянути свій економічний і політичний курс .

 2.2

 Станом на 1 липня 2013 українськими банками було видано 107 млрд дол кредитів . 70 % цієї суми потрапило в корпоративний сектор. Однак , половина цих грошей - це короткострокові кредити взяті для погашення та обслуговування раніше створених боргів. Отже , не дивлячись на більше обсяги кредитування , на закупівлю обладнання та розвиток виробництва підприємства витрачають набагато менше , ніж про це говорить статистика . При цьому багато підприємств реального сектора економіки рятуються від банкрутства просто знову і знову займаючи гроші.

 Облігації та МВФ

 3.0

 Українських облігацій держпозики сьогодні перебуває в обігу на суму 50400000000 дол При цьому прибутковість 10 -річних паперів розміщених в квітня 2013 року становила 7,5 %. Тоді як прибутковість паперів проданих в середині червня зросла до 9,5 %. Отже, зростання процентної ставки якраз і відображає зростання побоювань інвесторів щодо дефолту України . І такі побоювання з кожним днем посилюються .

 3.1

 У другому півріччі 2013 року, Україна повинна погасити по внутрішніх облігаційних позиках 4,3 млрд дол При цьому в 2014 році виплати становитимуть 7,1 млрд дол А в 2015 році доведеться заплатити внутрішнім інвесторам 8,8 млрд дол Виплачувати настільки великі суми буде складно , при цьому зрив платежів призведе до фінансової паніці всередині країни і дестабілізації політичної обстановки . І в цьому випадку надати допомогу зможе тільки Росія , з якою вже сьогодні потрібно покращувати відносини .

 3.2

 У 2 півріччі 2013 року, Україна повинна буде виплатити за зовнішніми боргами 3,6 млрд дол При цьому , так як 80% цього боргу припадає на МВФ ( 2,9 млрд грн.) , Всі зможуть переконатися наскільки Захід лояльний до України чи ні. Якщо МВФ стане наполегливо вимагати виплати коштів , які Україні заплатити дуже проблематично , то цим Захід спровокує сповзання України в хаос , на зразок того, що відбувається в Сирії.

 3.4

 " Сбербанк Росії " опублікував свій прогноз щодо майбутнього економіки України і курсу її нацвалюти , по суті , не сказав нічого нового. Аналітики банку просто констатували давно відому всім фахівцям тенденцію і факт. Тому прогноз " Ощадбанку Росії" це скоріше допомогу всьому населенню України для того , щоб врятувати свої заощадження , а не недружній крок по відношенню до братського народу .

 Примітка

 Рекомендований розмір матеріалів на дані теми в ЗМІ 4 - 6 тис. знаків .

 Діапазон виходу всіх матеріалів - 4-16 вересня. Наявність оригінальних коментарів не обов'язково . Однак рекомендується використовувати з агентств коментарі аналітиків " Ощадбанку " Росії , які будуть з'являтися протягом тижня. Цілком підійдуть підходящі цитати підібрані в вийшли раніше публікаціях. Допустима ступінь редагування затверджених матеріалів редакціями - 30% "


Немає коментарів:

Дописати коментар