- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 30 серпня 2013 р.

Преса: навіщо Україна Росії та ЄС?


Українські видання у четвер 29 серпня коментують можливість підписання окремих угод Митного союзу, привабливість України для ЄС та Росії, засідання у Європарламенті щодо України та пріоритети депутатів.


Вибірковий Митний союз

У статті про ініціативу Миколи Азарова розпочати підготовку до підписання окремих угод Митного союзу, "Коммерсантъ-Украина" наводить коментарі депутатів від влади та опозиції, а також експертів. Вадим Колесніченко з Партії регіонів каже, що Україна не може розірвати відносини з Митним союзом, але вони повинні будуватися лише на взаємній вигоді.

Арсен Аваков з "Батьківщини" вважає, що пропозиція Азарова - це "ретуш реальної проблеми", яка була викликана "безхарактерною позицією" України з деяких питань в останні роки. Це призвело до того, що Росія наразі взагалі не рахується з економічними інтересами України, каже він.

Заступник гендиректора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий вважає, що з часом, "коли емоції Кремля затихнуть", Росія може погодитися на пропозицію Азарова.

Чим Україна вигідна для Європи та Росії?

"Сегодня" наводить погляди декількох експертів стосовно того, чому Росія та Європейський Союз зацікавлені в Україні.

Для Євросоюзу важливо мати на своєму кордоні лояльну та дружню країну. ЄС потрібні додаткові ринки збуту під час економічної кризи. Після підписання асоціації країни Єврозони також можуть перенести виробництва в Україну з її дешевою робочою силою та вигідним географічним розташуванням, зазначає газета.

Для Росії важливо не допустити збільшення цін на українські деталі в авіаційній та космічній галузях, що станеться в разі підписання Україною зони вільної торгівлі з ЄС.

Без України не може бути повноцінного Митного союзу: якщо Росія не вмовить Україну вступити до Митного союзу, це буде поганим, з точки зору Росії, прикладом для Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії і навіть Білорусі. Усі ці країни президент Росії Володимир Путін намагається зібрати у новий союз на противагу ЄС. Росія також зацікавлена у створенні єдиного енергетичного комплексу, а також в українській робочій силі, пише видання.

Україна "об'єднала" Європарламент

Голова делегації Європарламенту в комітеті парламентської співпраці Україна-ЄС, Павло Коваль, в інтерв'ю газеті "День" каже, що політика Росії об'єднала українську опозицію. Економічний тиск Москви на Київ також об'єднав усі фракції Європарламенту.

Водночас, пан Коваль впевнений, що Кремль буде робити нові спроби завадити підписанню угоди про асоціацію між Україною та ЄС і закликає бути напоготові. Він пропонує підписати договір якомога швидше, а у Вільнюсі на саміті ЄС "лише випити шампанського".

"Якщо росіяни побачать, що договір, дійсно, підписано, вони заново будуватимуть відносини з Україною, цілком прагматичні", - каже евродепутат. Коментуючи жорстку позицію Німеччини стосовно підписання договору з Україною, він зазначив, що погляди депутатів з Берліна значно змінилися після останніх подій.

Пріоритети депутатів

Наступного тижня розпочинається нова сесія парламенту. Підсумовуючи роботу депутатів на минулій сесії, "Україна Молода" цитує дані громадської мережі "Опора" про роботу комітетів Верховної Ради, які показують пріоритети українських політиків.

Найбільш "напханим" виявився Бюджетний комітет, де зареєстровано 37 депутатів, в той час як закон "Про комітети Верховної Ради" дозволяє максимум 30. Найменш популярні комітети, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів і з питань інформатизації та інформаційних технологій, не добрали до встановленого законом мінімуму у 9 осіб і мали лише 7 депутатів.

Шестеро депутатів взагалі не відвідали жодного засідання свого комітету. Серед них депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко, який на День Незалежності отримав орден "За заслуги" III ступеня, пише видання.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС Україна.


Немає коментарів:

Дописати коментар