- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

середа, 28 серпня 2013 р.

Молдова за підтримки ЄС зменшує залежність від російського газу


Кишинів розпочав будівництво газопроводу, котрий об'єднає газові системи Молдови та Євросоюзу і допоможе диверсифікувати постачання газу до країни. Значну фінансову підтримку цьому проекту надав ЄС.

 У Молдові розпочали будівництво газопроводу "Унгени-Ясси", котрий зменшить залежність країни від російського газу та уперше поєднає її газову систему із системою газопроводів Євросоюзу, повідомляє інформаційне агентство reuters. Урочистий старт будівництва відбувся у вівторок, 27 серпня, за участі прем'єр-міністрів Молдови Юрія Лянке та Румунії Віктора Понти, а також єврокомісара з питань енергетики Ґюнтера Еттинґера.

Прем'єр-міністр Румунії Віктор Понта наголосив на тому, що будівництво розпочалося саме у день проголошення незалежності Молдови. Він також висловив сподівання, що газопровід запрацює вже у квітні 2014 року, повідомляє агентство "Интерфакс". "Ми обговорили з молдовським колегою Лянке, що будемо робити далі. Мова йде про те, аби найближчим часом Молдова змогла підключитися до електричних мереж Румунії, отримавши альтернативу у закупівлях електроенергії, котрої їй бракує", - заявив Віктор Понта.

Європейська підтримка

 Загальна вартість будівництва газопроводу, за інформацією агентства reuters, оцінюється у 28 мільйонів євро. Сім мільйонів євро на реалізацію цього проекту надав Євросоюз. Прем'єр-міністр Молдови Юрій Лянке наголосив, що Брюссель підтримав проект газопроводу не лише фінансово, а й політично.

Еврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер також привітав початок будівництва газопроводу. "Це історичний день. Ми святкуємо те, що Молдова буде напряму пов'язана із газовим ринком ЄС", - заявив єврокомісар. Він також підкреслив, що газопровід "Унгени-Ясси" зменшить залежність Молдови від єдиного газопостачальника. Агентство afp нагадує, що на даний момент Молдова на сто відсотків залежить від російського газу.

Політика диверсифікації

 Будівництво газопроводу здійснюється у межах діяльності Європейського енергетичного співтовариства, повідомляє afp. За допомогою цього проекту ЄС намагається інтегрувати свій енергетичний ринок із ринками країн-сусідів - за допомогою фінансової допомоги, гармонізації правових норм та налагодження сталих зв'язків на кшталт подібного газопроводу.

Загальна довжина нового газопроводу становитиме 43,2 кілометри, із яких 11 кілометрів - на території Молдови. Він забезпечить взаємне підключення газових мереж Молдови та Румунії і уможливить транспортування близько мільярда кубометрів природного газу на рік.


Немає коментарів:

Дописати коментар