- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 31 січня 2016 р.

Дніпроміськрада оголошує хрестовий похід проти «комунальних» боржників

В. о. заступника міського голови Михайло Лисенко разом з директором Інституту реформ та інновацій Станіславом Абрамовим провели нараду з керівниками комунальних підприємств міста, на якій обговорювалась концепція повернення боргів населення за комунальні послуги.

Інститутом реформ та інновацій було запропоновано концепцію по виходу з ситуації з наявною заборгованістю населення перед комунальними підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги.
Суть концепції полягає у стягненні заборгованості в судоаому порядку, замість розклеювання оголошень про заборгованість та зверненню до сумлінності боржників.
З метою реалізації концепції 28 січня в. о. заступника міського голови Михайло Лисенко скликав спеціальну нараду з керівниками водоканалу, ЖКП, поставників теплової енергії на якій за участі директора Інституту реформ та інновацій було обговорено проблеми судового стягнення заборгованостей.
Проблема виявилась білш масштабною, ніж здавалось до цього часу. Ухилення від укладення договорів споживачами, їх небажання сплачувати рахунки, небажання суддів звільняти комунальні підприємства від судового збору при поданні заяв та позовів або відстрочувати їх оплату, яке викликано, в тому числі, і наявністю заборгованості у самих суддів, ухилення від виконання зобов’язань державними виконавцями та багато інших факторів. Директор Інституту передав зразки заяв для подачі в суд керівникам комунальних підприємств.
Не дивлячись на це, концепцію виходу із ситуації, що склалася, було знайдено, запропоновано опитмальний варіант та виявлені проблеми зараз проробляються експертною радою Інституту. Паралельно з цим директори комунальних підприємств виконують отримані від Михайла Лисенка завдання із впровадження тих ідей, які були озвучені на нараді.
Так чи інакше, але керівництво міста продемонструвало налаштованість на повернення боргів перед бюджетом міста і готовність прислухатись до слушних порад громадських активістів.

Панацея: 


Немає коментарів:

Дописати коментар