- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

середа, 8 травня 2013 р.

Регіонал запропонував ввести кримінальну відповідальність за героїзацію ОУН


Запропонованим парламенту законопроектом передбачається доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 448 «Реабілітація або героїзація осіб та організацій, які боролися проти антигітлерівської коаліції".

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект "Про заборону реабілітації та героїзації осіб та організацій, які боролися проти антигітлерівської коаліції", внесений народним депутатом фракції Партії регіонів Вадимом Колесніченком.

Законопроект № 2960 зареєстрований 8 травня.

Як зазначається в тексті законопроекту, він спрямований "на виконання положень Статуту ООН і резолюцій Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй про неприпустимість реабілітації та героїзації осіб чи організацій, які  боролися проти антигітлерівської коаліції і співпрацювали з нацистським режимом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів".

"Законопроектом буде встановлена ​​кримінальна відповідальність за героїзацію і реабілітацію осіб та організацій, які боролися проти антигітлерівської коаліції, до яких в Україні можна віднести: Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську повстанську армію (УПА), Українську повстанську армію" Поліська Січ "(УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця), Українську народно-революційну армію, Український центральний комітет, батальйони "Нахтігаль" і "Роланд" у складі вермахту, 14 гренадерської дивізії Ваффен-СС "Галичина" (Перша українська), «Українську національну армію »,« Українське визвольне військо », тощо», - зазначається в пояснювальній записці до законопроекту.

За героїзацію цих організацій законопроект Колесніченка передбачає покарання штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років. У тексті проекту уточнено, що таке ж покарання буде стосуватися і посадових осіб, які спробують реабілітувати і героїзувати ОУН-УПА або інші подібні організації.

Також регіонал вимагає визнати таким, що втратив чинність п.16 ст.6 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", яким до осіб, які належать до учасників бойових дій, зараховуються вояки Української повстанської армії, які брали участь у бойових діях проти німецько- фашистських загарбників на тимчасово окупованій території України в 1941-1944 роках, які не вчинили злочинів проти миру і людства та реабілітовані відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".

На думку автора проекту закону, "схвалення норм цього законопроекту матиме позитивні соціальні наслідки, оскільки зніме значну соціальну напругу і відновить справедливість у питанні героїзації та реабілітації осіб і організацій, які боролися проти антигітлерівської коаліції, сприятиме вихованню суспільної моралі у дусі гуманізму та поваги до прав людини в Україні ".

Варто відзначити, що раніше в Раді вже реєструвалися подібні проекти, але вони не були прийняті.


Немає коментарів:

Дописати коментар