- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 25 травня 2013 р.

Чергове підвищення пенсійного віку?



Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України оприлюднив аналітичну доповідь «Пенсійний вік: іноземний досвід і вітчизняні реалії». У документі говориться, що в майбутньому українців чекає чергове підвищення пенсійного віку.

«Враховуючи, що процедура підвищення пенсійного року для жінок внаслідок реформи 2011 закінчиться в 2016 році, однією з можливих модельних апроксимацій може бути наступна: у 2025 році пенсійний вік збільшується до 64 років, а в 2035 — до 68 років для обох статей», — йдеться в документі.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2011 року набрала чинності пенсійна реформа, що передбачає, зокрема, підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років із щорічним його збільшенням, починаючи з 1 вересня. Строк трудового стажу становить 35 років для чоловіків, 30 років — для жінок.

Середня очікувана тривалість життя в Україні становить близько 69 років. При цьому для чоловіків цей показник становить 63 роки, а для жінок — 75 років.


Немає коментарів:

Дописати коментар