- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 10 березня 2016 р.

Влада боїться викриття своєї причетності до розстрілу Небесної сотні - Володимир Рубан

Генерал-полковник Володимир Рубан - один з небагатьох, з ким рахуються по обидва боки фронту. Рубан веде переговори з обміну полоненими, в Донецьк везе "їхніх", а назад "наших".
"Знай" розпитав, як воно - бути посередині війни.


- Володимире Володимировичу, про Вас вперше заговорили тільки після того, як в Україні почалося АТО.
Коли все почалося, я став учасником Майдану - у мене просто не залишалося іншого вибору. Наша громадська організація "Офіцерський корпус" була створена задовго до Майдану. Ми вивчали, аналізували ситуацію, спостерігали, попереджали про можливий сценарій.
- Кому ви намагалися говорити про це?
- Багатьом, коли вони прийшли до влади. Але Наливайченко на той момент був зайнятий спробами зловити Януковича, Парубій обирав незрозумілі для себе рішення в національній безпеці, Турчинов був зайнятий країною, зрадою, війною і взагалі всім відразу. Кличко - дільбою портфелів. А всі разом вони не були підготовлені до управління державою в екстремальній ситуації...
- Зараз в інтернеті гуляє стенограма засідання РНБО, на якій була присутня Юлія Тимошенко, як цивільна особа.
- Присутність Тимошенко на засіданні РНБО стала величезним шоком і розчаруванням. Вона тільки вийшла з в'язниці, виїхала на сцену Майдану на візку і раптом опинилася на засіданні РНБО.
Як нині виправдовують її присутність - мовляв, Тимошенко керівник "Батьківщини", а у "Батьківщини" на той момент була найбільша фракція в парламенті. Але як пояснити присутність нардепа Андрія Сенченка? Крім того, в стенограму не ввійшли виступи Миколи Голомші та Володимира Замани - так як вони "повноважень не мали". Смішно і сумно.
- Чи можна на той момент було відстояти Крим?
- Коли тільки почалася анексія, в усі військкомати країни потягнулися черги з офіцерів запасу. Вони розуміли, що відбувається. Ця інформація не могла не бути доведена до керівництва країни. А значить, "зверху" була віддана команда ігнорувати. Причому, офіцери йшли до військкоматів всюди - навіть в Донецьку і Луганську.
- Ви хочете сказати, що в Донецьку офіцери йшли до військкомату, щоб захищати Крим від "зелених чоловічків"? Як же могли офіцери з Черкас або Київської області воювати проти офіцерів Донецької і Луганської області, якщо ще місяць тому вони готові були разом йти захищати Крим?
- Все швидко змінилося. Нові правителі офіцерів проігнорували. Кожен орієнтувався по ситуації. У небагатих - і вибір небагатий. Якщо провести артобстріл по місту, наприклад, по Білій Церкві - по випадковим об'єктах, інфраструктурі, житловим будинкам, то почнеться хаос. І Донецьк не виняток. Плюс допомогу російського ідеологічного десанту, пропаганда, відсутність контрпропаганди, трагедія в Одесі 2-го травня ... Побачити навіть не кадровому військовому убитих родичів і друзів, випадкові жертви - це момент прийняття рішення. Багато людей візьмуться за зброю і підуть стріляти, захищаючи свій будинок. А інші сусіди підуть проти них, захищаючи свій. Коли російська пропаганда говорила, що у нас тут фашизм - ми повинні були відповідати, що це не правда. Це наша пасивність і до дій і толерантність до радикалів збільшила армію сепаратистів.
- Як кадровий військовий, Ви намагалися аналізувати розстріл Небесної сотні?
- Почалося все, звичайно, з побиття студентів. У міліціонерів є інструкція, як застосовувати спецзасоби в тих випадках, коли застосування вогнепальної зброї небажано. Правилами застосування забороняється нанесення ударів по голові, шиї, ключиці, животу, статевих органах. По руках можна, коли в них зброя ... Ми дивилися відео, на якому міліціонери з особливою жорстокістю били людей куди завгодно. Це стало наймогутнішим каталізатором. Люди вийшли на вулиці. Висловили протест, оголосили вимоги і стали чекати реакції уряду, Януковича.
Ми бачили, що кожного тижня відбувалася подія, які утримували людей на Майдані - згадайте Таню Чорновіл або вухо Булатова. Майдан розгойдували, Янукович мовчав.
Офіцери допомогли організувати самооборону, хоча і самі розуміли, що Майдан можна було б розігнати за 30 хвилин. Нас дивувало, що силовики не атакують, вони неначе граються з нами. А потім до нас прийшов Віталій Ярема в якості лідера Майдану - поговорити про перспективу, як рухатися. Поговорили. Він оплатив бронежилети і форму для офіцерів. А потім запропонував, щоб 18 лютого офіцери вишикувалися "черепашкою" (міліцейський метод побудови - ред.) І почали відтісняти беркутівців по Інститутській вгору. Я розповів Яремі, що силовики обходять квартири в районі Майдану і радять мешканцям виїхати на три дні на дачу, або до родичів, але Ярема дивно відреагував на цю інформацію, назвавши її "пустушкою". Ми не збиралися йти на поводу у Яреми і займатися незрозумілими дурницями в красивій формі в бронежилетах. Але осад підстави від лідерів Майдану залишився ... А 18-го лютого понеслося.
- І все-таки, давайте повернемося до розстрілу Небесної сотні. Зараз ходить безліч версій про грузинських і литовських снайперів...
- Насправді, справжніх снайперів встановити можливо. Можливо також встановити, звідки стріляли і куди - для цього є експертизи, які проводять спеціально навчені люди. Можна навіть взяти кулі і порівняти їх. Майданівський лікар Ольга Богомолець знає про ці кулі, але ... Я не стикався з розслідуванням, але не можу повірити, що вбивство Небесної сотні спустили на гальмах. Думаю, це тільки через те, що деякі представники нинішньої влади побоюються розкрити свою причетність. В іншому випадку злі піддані царя Януковича вже були б посаджені на кіл за Небесну сотню, і навколо них влаштували б танці з бубном. Слідаки знають, що будь-який злочин залишає сліди, і рано чи пізно хтось заговорить.
Сил і засобів у системи досить, щоб добути інформацію і працювати. Думаю, така інформація вже є у того ж ЦРУ.
- Як людина, яка була там і бачила все на власні очі, скажіть, російські війська на Донбасі є?
- Є Сирія, де офіційно присутні російські війська, і є Україна, де "ховрак є, але його не видно". Говорити про присутність військ можуть спецслужби, СБУ, контррозвідка, оскільки йде антитерористична операція. А ось зібрати доказову базу - це вже мистецтво слідчого.
Що я знаю напевно - за 13 російських десантників представники ГРУ ГШ РФ пропонували на обмін 130 військовополонених, узятих під Іловайськом. Я доповів у Міноборони, там вирішили, що обмін "в кишені", зв'язалися з Генштабом МО РФ, обміняли 9 виживших на 63 бійця які добровільно перетнули кордон РФ, яких і без обміну готували до відправки по домівках ...
Так, російські військові беруть участь у збройному конфлікті на сході України. Ні, російських військ офіційно на Донбасі немає.
- Так війна все-таки громадянська?
- Війна комерційно-шоколадно-цивільно-гібридна. Коли в Борисполі скороченим робочим треба заткнути рот, їм кажуть: "Не бунтуйте тут, у нас війна!" А щоб чиновницьких дітей не відправляти на війну - то у нас АТО.
- Мобілізація у нас законна?
- Це незаконно застосовувати армію на території своєї країни проти свого народу. Якщо у нас є терористи - нехай скаже суд, хоч який-небудь, а не Сторожніцка сільрада
ПРО СЕБЕ
- Я кадровий військовий. Закінчив Чернігівське льотне училище, з початку 90-х навчався тактиці, стратегії управління військами, аналітичній, розвідувальній роботі. Після звільнення в запас працював на керівних посадах в комерційних і громадських організаціях, державних структурах. Побував у Німеччині, Чехії, Польщі, Японії. Вивчав національну безпеку, як науку. У нас досі плутають поняття служба безпеки і національна безпека. А ще ростив дітей - у мене двоє дорослих синів, дочка, онук.

Олена Вовченко

Немає коментарів:

Дописати коментар