- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 25 жовтня 2013 р.

Криза з соціальними виплатами продовжуватиметься


Зараз повертаються реалії часів першої половини 90-их рр., коли українці для того, щоб виживати, змушені були покладатися лише на себе, знаходити додаткові джерела заробітків, працювати на двох-трьох роботах.


Про це повідомив «Погляду», директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

За словами експерта, заборгованості із заробітної плати були завжди і протягом останнього року вони тримаються на рівні мільярда гривень – це загальний державний і не державний борг. Крім того, треба врахувати, що цього року прослідковується слабка економічна динаміка, яка в кращому випадку буде дорівнювати нулю – так сама, як і торік.

«Не утворюються ресурси, які б не тільки дозволяли підвищувати заробітні та соціальні виплати, а й взагалі робити виплати. Бюджет по суті працює, як кажуть, «з коліс»: дещо швиденько зібрали та швиденько роздали, і, звичайно, найбільше від цього страждають регіони», – зазначив експерт Центру Разумкова.

Поки не буде відновлена економічна динаміка і бюджет не стане зрозумілим та прозорим і буде узгоджуватися з ресурсами держави, то, на думку економіста, надалі будуть виникати заборгованості із зарплати та соціальних виплат, а також заборгованості у сферах науки та освіти.

Держава має дуже чітко розуміти соціальне питання, але цього, на жаль, не відбувається. Як передбачає експерт, ситуація з затримкою соціальних виплат не грозить соціальним вибухом.

За словами Василя Юрчишина, ситуація навколо виплат невдовзі зміниться, найімовірніше, за деякий час у бюджеті з’являться якісь кошти, і відновлять чи виплатять якусь частину заборгованості, що дасть в результаті владі можливість рапортувати про успішність вирішення проблеми.

Як констатує експерт, ситуація в Україні із соціальних виплат є законсервована, вона не вирішується, знову формується бюджет на наступний рік, який відірваний від реалістичних показників, у який і надалі закладаються нереалістичні дані.

«Закладається зростання доходів значно більшими темпами, ніж зростає валовий внутрішній продукт, а це означає, що очікується збільшення тиску на підприємництво, і жодного розвитку та ресурсів бути не може. Тому ситуація законсервована і не думаю, що найближчим часом вона знайде якесь цивілізоване вирішення», – сказав директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Фото: p-p.com.ua


Немає коментарів:

Дописати коментар