- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 12 травня 2013 р.

Вибухи в Туреччині: Анкара погрожує відповіддю



Туреччина заявила, що зробить усе необхідне для захисту своїх жителів після того, як у місті поблизу сирійського кордону вибухнули два заміновані автомобілі.

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу пообіцяв затримати людей, які стоять за вибухами, додавши: "Ніщо не залишиться без відповіді".

У місті Рейханли, де живуть багато сирійських біженців, загинули щонайменше 43 людини.

Туреччина, яка є членом НАТО, заявила, що підозрює в причетності до вибухів сирійську розвідку.

Туреччина активно підтримує опозицію у сирійській громадянській війні та критикує уряд президента Башара Асада.

США та НАТО засудили вибухи і висловили Анкарі підтримку.

Виступаючи під час візиту до Берліна, пан Давутоглу сказав, що вибухи невипадково сталися в час, коли було активізовано дипломатичні зусилля для розв’язання сирійської кризи.

"Можливо, знайдуться ті, хто хоче саботувати мир у Туреччині, але ми цього не дозволимо", - сказав він.

"Нікому не варто перевіряти Туреччину на міцність. Наші сили безпеки вживуть усіх необхідних заходів", - додав він.

При цьому міністр сказав, що не бачить підстав для екстреного засідання НАТО. Така зустріч могла б стати першим кроком залучення альянсу до реакції на вибухи.

Напади на біженців

Заступник прем'єр-міністра Бешир Аталай сказав, що за його даними, нападники походять з Туреччини, але мають зв’язки з сирійським розвідувальним агентством.

Він не назвав жодного угруповання, однак сказав, що метою нападів було налаштувати турків проти сирійських біженців у Рейханли.

Кореспондент ВВС з міжнародних справ Джеймс Рейнолдс каже, що після нападів тиск на прем'єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана посилиться.

Його політика щодо Сирії завжди передбачала підтримку сирійській опозиції, але він уникав прямого втягнення в конфлікт. Однак, продовжує наш кореспондент, після нещодавніх нападів йому буде складно залишатися осторонь громадянської війни в сусідній країні.

За кілька днів пан Ердоган має відвідати Вашингтон для переговорів з президентом Бараком Обамою.

Місто Рейханли – ворота для багатьох біженців, які тікають від насильства в Сирії. Як повідомляють місцеві ЗМІ, після вибухів турки, що живуть у місті, нападали на сирійських біженців та на автомобілі з сирійськими номерами.

Дві бомби вибухнули з інтервалом 15 хвилин біля мерії та пошти, де було багато перехожих.

У лютому від вибуху поблизу цього міста загинули 17 людей і було поранено 30.


Немає коментарів:

Дописати коментар