- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 18 січня 2013 р.

Україна сьогодні програла у Євросуді справ на 11,7 мільйона


Згідно оприлюдненими сьогодні 211 рішеннями Європейського суду з прав людини, Україна повинна виплатити громадянам більш як 1,1 млн євро, що становить 11,7 млн грн за нинішнім курсом.
 Європейський суд з прав людини оприлюднив свої рішення
                                           Про це повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

 Більшість скарг в цьому списку мають статус «клонових», тобто таких, що повторюють вже ухвалене «пілотне» (типове) рішення ЄСПЛ. Всі позивачі скаржилися на невиплати з українського державного бюджету грошей за позовами, в яких державний орган або держпідприємство вже програло суди всіх інстанцій усередині країни: людям впродовж кількох років говорили, що грошей на оплату судового рішення немає.

 У результаті така тактика призвела до ще більших втрат держави: тепер Київ, окрім виплати належних сум в декілька тисяч гривень, зобов'язаний заплатити їм сатисфакцію у розмірі 3 тис. євро, або більш як 30 тис. грн. Сумарно за цією категорією позовів Україна за сьогодні програла більш як 600 тис. євро.

 Втім, за тими, що залишилися 5 позовами ситуація для України склалася не менш плачевна — Київ програв їх всі без винятку. Найбільшим розгромом для держави став спільний позов 17 ув’язнених Ізяславської колонії. У січні 2007 року її адміністрація жорстоко припинила групову голодовку у в'язниці. Тоді в колонію ввели спецназ, який побив ув’язнених, вибрав тих, кого визнав призвідниками протесту, примусив їх стояти без верхнього одягу на вулиці, а потім зовсім роздягнув догола і, як мовиться в рішенні суду, "примусив стояти в принизливих позах".

 Не знайшовши справедливості в українських судах, ув’язнені звернулися в Страсбург. ЄСПЛ визнав, що національна судова і правоохоронна система провела лише формальне розслідування інциденту в Ізяславі, і зобов'язав Київ заплатити заявникам по 25 тис. євро плюс 10 тис. на судові витрати одному з них. Таким чином, сумарні виплати з держбюджету за одним позовом становлять рекордні 435 тис. євро.

 В цілому, на сьогодні Україна програла в Страсбурзі більш як 1,1 млн. євро, що становить 11,7 млн. грн за нинішнім курсом. Експерти говорять про безпрецедентність програшу і зазначають, що Київ програватиме справи й далі.

 "Це становить десь третю частину від усієї суми, які Україна заплатила за позовами до ЄСПЛ за весь 2012 рік. Думаю, тепер рішень буде дедалі більше, і вони все дорожче обходитимуться країні", - заявив член правління Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

 За даними правозахисників, керівництво Ізяславської колонії неодноразово вводило спецназ для вирішення суперечностей з ув’язненими. Через такі дії тюремників держава раніше вже програла кількох сотень тисяч євро за позовами, що розглядалися в ЄСПЛ раніше.


Немає коментарів:

Дописати коментар