- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 22 лютого 2015 р.

НЕ ТРЕБА КРАМСАТИ – ТРЕБА ВИКОНУВАТИ

Цитата: "То, что Порошенко намерен утвердить состав конституционной комиссии на следующей неделе в целом вызывает одобрение с нашей стороны, так как это свидетельствует, по крайней мере, о намерениях проводить конституционную реформу.
Но мы хотим напомнить, что пункт 11 минских соглашений изложен в следующей редакции:
"Проведение конституционной реформы в Украине со вступлением в силу к концу 2015 года новой конституции, предполагающей в качестве ключевого элемента децентрализацию (с учетом особенностей отдельных районов Донецкой и Луганской областей, согласованных с представителями этих районов)…", а соответственно хотелось бы подчеркнуть, что важнейшим условием является согласование всех изменений в конституцию с нашими представителями", - заявив «Інтерфаксу» полпред самопроголошеної ДНР Денис Пушилін.

    Відповідна заява напружує своїм цинізмом. Себто, до кінця 2015 року має вступити в дію нова Конституція України, відредагована під диктовку Росії? А, як же одна з найкращих конституцій в Європі і Світі, яка з моменту її прийняття 28 червня 1996 року жодного дня не виконувалася у повній  відповідності до свого Розділу ХІ «Місцеве самоврядування», в якому чітко зазначено, що місцеве самоврядування є правом територіальних громад.
   Порошенко, в першу чергу, як гарант Конституції, мусить гарантувати її чітке дотримання. Ключовий елемент вимоги децентралізації має виконуватись не тільки на територіях Донецької та Луганської областей, а на всій території України у відповідності до існуючих конституційних та законодавчих вимог.
   Відповідно до норм чинної Конституції, власником загальнонаціонального багатства, що знаходиться в межах України, є Український народ. Крім того, цей же народ, у відповідності до вимог закону «Про місцеве самоврядування», є власником всього комунального майна своїх територіальних громад. В одній з найбагатших країн Світу цей народ мав би бути одним з найзаможніших народів Європи і Світу, але цей народ, жебракує.
   На моє глибоке переконання, хірургічне втручання інструментами м’ясника, існуючому досконалому документу (Конституції України) не потрібні, його треба розпочати виконувати у повному обсязі.
   Процес децентралізації з популістських гасел має перетворитися у справжню реформу по передачі самоврядних повноважень на місця, і в цьому процесі територіальна громада (юридична особа) має відіграти ключову роль у формуванні європейської моделі місцевого самоврядування на всій без виключення території України.
   Децентралізація – узгоджений процес стрімкого руху на зустріч (і знизу, і з гори), має розпочатися з інвентаризації наявних ресурсів і комунального майна з одночасним складанням реєстру власності та реєстру власників.
   Зареєстровані у відповідності до українського законодавства територіальні громади, набувши статус юридичних осіб, в найкоротший термін, через проведені місцеві вибори, мусять сформувати свої представницькі органи (Ради), які, через проведені місцеві референдуми мають бути наділені повноваженнями всіх представницьких функцій щодо вимог господарської діяльності в умовах встановленого законодавством місцевого самоврядування.
   Принцип інвентаризації і подальшого розподілу комунального і загальнонаціонального багатства має відбуватися за формулою не «відібрати і розділити», а «зберегти і примножити». Вкрадене, перепрофільоване, зіпсоване майно повернути в комунальну власність з компенсацією з боку недобросовісного «володільця».
   Не додати, не відняти – все зрозуміло, як білий день! Є, власність, і є власник. Є чітко прописаний українським законодавством алгоритм набуття права власності. Отже, може спробуємо просто чітко дотримуватись встановлених, але не діючих до тепер правил?

КОНСТИТУЦІЮ НЕ ТРЕБА КРАМСАТИ – ЇЇ ТРЕБА ВИКОНУВАТИ!


Немає коментарів:

Дописати коментар