- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятницю, 13 лютого 2015 р.

ВІДКРИТА ЗАЯВА ГРОМАДСЬКОГО СЕКТОРА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ


Будемо вдячні за конкретні пропозиції, практичні доповнення та поширення...

Заява

про співробітництво між інститутами громадянського суспільства (ІГС) та Дніпропетровською міською радою.


1. Депутати обрані, а муніципальні чиновники найняті громадою для забезпечення комфортної життєдіяльність територіальних громад, якісного обслуговування населення, надання своєчасних соціальних та комунальних послуг, повної й достовірної нформації.
2. ІГС паритетно співпрацюючи з владою та контролюючи її, мають відстоювати принципи Верховенства права, Свободи слова та зібрання, Права людини в інтересах громади та кожного громадянина Дніпропетровська .
3. Депутатський корпус, а тим більше, муніципальні службовці не мають права без громадських слухань, громадських експертиз, на свій розсуд розпоряджатись нерухомістю, землею, фінансами та надрами, що належать громаді.
4. Бюджет, програми розвитку інфраструктури міста, пілотні інвестиційні проекти, формування та затвердження комунальних тарифів мають обговорюватись й затверджуватись за участю широкого представництва ІГС. 
5. ІГС мають бути представлені та плідно працювати за галузевим принципом у відповідних комісіях міськради, брати участь в роботі сесій та виконкомів.
6. Представники ІГС повинні мати фахову освіту, незаплямовану репутацію, конкретні результати із захисту територіальних громад.
7. Представники міськради, компетентних органів та ІГС, за попередньо узгодженим графіком та порядком денним, заслуховують звіти та перспективні плани керівників департаментів й служб міськради, очільників комунальних підприємств і закладів з метою покращення їх роботи, викриття й запобігання корупційних складових. 
8. Спільно має вестись просвітницька робота з підняття патріотичного духу населення, алгоритму дій при воєнній загрозі.
9. Спільно має широко впроваджуватись європейський досвід енергозберігаючих та екобезпечних технологій, соціальна реклама, здоровий спосіб життя.
10. Спільно має бути створене, як інструмент з формування незалежної громадської думки, незаангажоване Громадське ТБ Дніпропетровщини.


Немає коментарів:

Дописати коментар