- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 21 жовтня 2013 р.

Мінімум 3% українців систематично недоїдають

Більше 2% населення України проживає у бідності, вважають експерти ООН. За даними українських дослідників, мінімум 3% українців систематично недоїдають. Найважче доводиться сім'ям з дітьми. При цьому бідність в Україні прогресує, повідомляє Радіо Cвобода.

Україна посідає 78-е місце серед 187 країн і територій за індексом людського розвитку (ІЛР), згідно з Доповіддю про людський розвиток ПРООН 2013року. При підрахунку індексу розвитку враховують середню тривалість життя, рівень грамотності дорослого населення й рівень життя. Очолюють рейтинг у 2013 році Норвегія, Австралія та США, а найнижчі показники людського розвитку мають Демократична Республіка Конго та Нігер.

Експерти ООН підрахували, що в Україні 2,2% населення живе у багатовимірній бідності.

В Україні рівень бідності відстежує, зокрема, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України. Як повідомила Радіо Свобода завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії й соціальних досліджень імені Птухи НАН України Людмила Черенько, "офіційний моніторинг бідності в Україні ведеться за відносним підходом (розраховується рівень відносної та крайньої бідності) та за абсолютним підходом (розраховується рівень бідності за критерієм прожиткового мінімуму з використанням витрат і також із використанням доходів)".

При цьому для міжнародних порівнянь використовується такий критерій визначення бідності, як 5 доларів США на одну людину на добу, перерахованих у гривні, за паритетом купівельної спроможності.

"Якщо в першому кварталі 2012 року людей, які жили в Україні нижче від цього рівня, було 3,2% , то в першому кварталі цього року - 2,9%" , - стверджує Черенько.

Моніторинг Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України також засвідчує, що продовжує рости рівень бідності за критерієм прожиткового мінімуму з використанням показників витрат. У порівнянні з минулим роком цей показник зріс майже на один відсоток.

Крім того, як повідомила Людмила Черенько, в Україні показники бідності сімей з дітьми вдвічі вищий, ніж у сімей без дітей. Ризикують стати бідними і ті молоді люди, які хочуть створити сім'ю та народити дітей.

Як показує комплексна оцінка бідності в Україні Інституту демографії, існує залежність між рівнем бідності та освітою людини.

Нагадаємо, показники бідності в Україні в минулому році вперше стали відчутно відрізнятися у регіонах, при цьому найбільше людей живуть за межею бідності в північно-західному і південно-центральному регіонах.


http://ua.korrespondent.net/business/economics/1616937-doslidzhennya-minimum-3-ukrayinciv-sistematichno-nedoyidayut

Немає коментарів:

Дописати коментар