В Україні все частіше починають затримувати заробітну плату.
По всій країні бюджетникам все частіше стали затримувати оплату праці. Люди готові виходити на акції протесту і страйки.
По всій країні бюджетникам все частіше стали затримувати оплату праці. Люди готові виходити на акції протесту і страйки.
Зокрема, в Алчевську 230 співробітників тролейбусного депо не бачили своїх грошей з травня місяця.
При цьому керівництво "Алчевськпастранса" замість того, щоб розібратися зі сформованою ситуацією і придушити народний бунт, вдається до погроз і постійному тиску на працівників. Зараз у компанії перевіркою займаються співробітники правоохоронних органів.
Вже два місяці не отримують заробітної плати співробітники комунальної організації у Львові. Тут людям заборгували близько п’ятдесяти мільйонів гривень. При цьому керівники організації також погрожують своїм працівникам Як розповіла журналістам водій трамвая Оксана Сас, отримували від 200 до 400 гривень, прибиральник взагалі не більше ста гривень. Людей просто не хочуть ані чути, ані бачити. Ситуація з виплатою зарплати склалася ненабагато краще і в столиці України. Транспортникам заборгували близько двадцяти мільйонів гривень. При цьому саме керівництво організації стверджує, що держава не поспішає з перерахуванням коштів за проїзд пільговиків.
Прем’єр -міністр України Микола Азаров доручив Міністерствам фінансів та соціальної політики негайно розібратися в даній ситуації. Він пригрозив звільненням чиновникам. Український уряд заборгувало працівникам шахт у Донецькій області близько 10,5 мільйона гривень виплат за поточний рік. Тільки перед організацією "Донбасшахтобудом" сума боргу становить 11,5 мільйона. З них близько шести мільйонів становить зарплата за два місяці для 500 членів робочого колективу . Їх колеги з міста Горлівка не бачать свою заробітну плату вже протягом останніх п’яти місяців. Їм уряд заборгував близько 3,9 мільйона гривень за весь поточний рік і ще один мільйон гривень за минулий рік.
Профспілкові лідери шахтобудівного комплексу Донецької області вважають ситуацію, що склалася з виплатами зарплати вкрай критичною. Керівник Донецької територіальної організації Володимир Лащенко розповів журналістам про те, що десятого вересня поточного року прийшло повідомлення з Державного казначейства про те, що можна отримати кошти в розмірі трьох мільйонів гривень за серпень, проте грошей донині немає. Леся Оробець, депутат ВРУ, нещодавно написала в Facebоok, що парламентаріям затримують зарплату, так як в казначействі немає взагалі грошей.
А ось А. Парубій, член "Батьківщини", повідав ЗМІ, що зумів отримати свої зароблені кревні за вересень. Але уточнив, що зарплату отримав не першого числа, а трохи пізніше, оскільки в цей час перебував за межами столиці і не може ні підтверджувати, ні спростовувати інформацію про затримки. У той же час , Г. Москаль заявляє , що затримка з виплати зарплати нардепам існує. На своїй особистій сторінці в Facebоok він написав, що через це навіть потрапив в неприємну ситуацію. Пообідавши в одному з київських закладів , він віддав офіціантові картку, на яку зараховується зарплата , оскільки майже ніколи не носить готівки. Через деякий час йому повернули картку, повідомивши, що на ній немає ніяких грошей.
У підсумку, депутат змушений був телефонувати своїм друзям і просити, щоб ті приїхали і розплатилися за його ж обід. Згідно з повідомленням, сімнадцятого жовтня, Конституційний суд України оприлюднив своє нове рішення з приводу деяких статей з Кодексу законів по праці.
У ній роз’яснюється, що до поняття, що характеризується як зарплата належна працівникові, відносяться абсолютно всі виплати, на які цей працівник має право згідно з умовами укладеного між роботодавцем і їм договору До того ж, права працюючої людини забезпечує державна гарантія, яка встановлена українськими законодавчими актами. Наприклад, до них слід віднести виплати за той час, коли те чи інше підприємство простоювало, якщо цей найпростіший виник не з вини працівника. Судді КС роз’яснили, що якщо роботодавцем порушується законодавство з оплати праці, то кожен працівник може звертатися з позовом на цього самого роботодавця до суду. Стягнення по зарплаті не обмежені термінами давності. У такому випадку судове рішення — обов’язкове і не підлягає оскарженню.
Немає коментарів:
Дописати коментар