- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 8 вересня 2013 р.

60% доходів вітчизняного бізнесу отримують 5 компаній


У 2012 році 5 найбільших українських компаній ("Метінвест", "Нафтогаз України", ДТЕК, "Енергоринок" та "Укрзалізниця") забезпечили 60% доходу всього українського бізнесу.


 Про це свідчать дані рейтингу Топ-500 компаній Центрально-Східної Європи, щорічно складається компанією Deloittе.

 У нинішньому рейтингу згадується 51 українська компанія із загальною виручкою 87,2 мільярдів євро. З них дев'ять належать державі, 26 контролюються бізнесменами з Центрально-Східної Європи (в тому числі і вітчизняними) і 16 - власниками з інших країн.
 
 За підсумками 2012 року до рейтингу Deloitte вперше увійшли 10 вітчизняних компаній, у тому числі холдинг Авангард Олега Бахматюка, алкогольний холдинг Global Spirits Євгена Черняка, державна компанія Центренерго і кілька «дочок» міжнародних компаній — JTI, Nestle, Auchan, Porsche Ukraine та ін.
 
 Чотири компанії опинилися в першій десятці рейтингу - Метінвест (з доходом 9,74 млрд. євро), Нафтогаз (9,45 млрд. євро), ДТЕК (близько 8 млрд. євро) і держпідприємство Енергоринок (7,96 млрд. євро).
 
 Разом з тим, дев’ять українських компаній, в тому числі збанкрутілий Аеросвіт, рейтинг залишили.
 
 Проривом року експерти Deloitte назвали холдинг ДТЕК Ріната Ахметова. За рік він піднявся з 32-го на 7-у позицію в рейтингу; його доходи в 2012-му зріс на 108,6% (у гривні).
 
 У Deloitte відзначають рекордне зростання доходів українських компаній — 16,2% в еквіваленті євро (7,5% в еквіваленті гривні). В середньому по Центрально-Східній Європі доходи бізнесу збільшилися на 3,3% — втричі менше, ніж роком раніше (9,8%).
 
 Сукупна виручка бізнесів в рейтингу Топ-500 за підсумками 2012 року — 724 млрд. євро. Лідерство в ньому утримує польська енергетична компанія PKN Orlen. В цілому, більшість позицій в рейтингу належить саме Польщі — 166 компаній. 87 компаній представляють Чехію, 62 - Угорщину.


Немає коментарів:

Дописати коментар