- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 30 серпня 2013 р.

Видобуток вугілля в Україні нині ведеться в 160 шахтах. Інфографіка


В Україні зосереджено близько 4% світових запасів вугілля. Основний видобуток корисної копалини ведеться в Луганській, Донецькій і Дніпропетровській областях. Причому на Луганську область припадає 43% видобутку. Донецька область посідає друге місце з 27-ма процентами. На Дніпропетровську область припадає 23%, а на Львівську і Волинську - 7% загального обсягу виробництва вугілля.


 За останнє десятиліття щорічно на-гора видавалося від 72,2 до 85,9 млн тонн чорного золота, і за цим показником Україна посідає 12-е місце у світі. Видобуток в Україні нині ведеться в 160 шахтах.

 Професія шахтаря - одна з найпочесніших у нашій державі. У 1993 році Указом Президента України було засновано День шахтаря. Він відзначається щорічно в останню неділю серпня. Цього ж дня своє професійне свято відзначають гірники Росії, Білорусі, Киргизстану та Казахстану.

 Детальніше з інформацією про вугледобувну галузь України можна ознайомитися в інфографіці Укрінформу.

Інфографіка Укрінформу. Чорне золото України. На ілюстрованій карті-схемі подано інформацію про запаси кам'яного вугілля в Україні, які становлять близько 33873 млн т - це 3,9% світових запасів. Зазначено, що родовища цієї корисної копалини, в основному, зосереджені у Донецькому, Львівсько-Волинському антрацитових басейнах та Дніпровському буро-вугільному. Дається порівняльна характеристика результатів роботи видобувної промиловості за десять останніх років. Засобами графіки відображено частку України у світовому виробництві вугілля.


Немає коментарів:

Дописати коментар