- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 6 жовтня 2014 р.

ООН: В Україні - майже 380 тисяч внутрішніх переселенців

Ще біля 427 тисяч осіб покинули територію України та втекли до сусідніх країн, зазначають в ООН. Ситуація на Донбасі погіршується попри перемир'я, констатують в організації.


Згідно з даними, опублікованими Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців, станом на 3 жовтня в Україні нараховується 379 059 внутрішніх переселенців зі східних областей та Криму. Близько 426 995 осіб покинули територію України та втекли до сусідніх країн. Такі дані наводяться у звіті Управління ООН з координації гуманітарних питань, опублікованому 4 жовтня.
ООН звертає увагу на те, що значне збільшення показників кількості переміщених осіб пов'язане, зокрема, із вдосконаленням системи реєстрації цих осіб зі боку українських державних органів. Як зазначається в документі, станом на 3 жовтня 18 289 осіб перемістилися з Криму, ще 360 770 чоловік - з Донецької та Луганської областей. У звіті наводиться інформація лише про тих переселенців, які зареєструвалися в державних органах України. Крім того, характеризуючи ситуацію на Донбасі, ООН звертає увагу на серйозні порушення умов перемир'я.
"Попри перемир'я та меморандум з 9-ти пунктів, підписаний сторонами 19 вересня, надходять повідомлення про серйозні порушення режиму припинення вогню та посилення артилерійських обстрілів у частинах Донецької та Луганської області. Як наслідок, збільшується кількість переселенців, а життю мирних жителів загрожує небезпека", - зазначається у звіті. Ситуація також ускладнюється у зв’язку з наближенням холодної пори року, адже значна кількість переселенців перебувають в неутеплених приміщеннях, говориться в повідомленні.
Крім того, повідомляється, що станом на 30 вересня на Сході України загинуло щонайменше 3 627 осіб, включаючи жертв авіакатастрофи малайзійського пасажирського літака, який розбився у Донецькій області, ще 8 446 осіб отримали поранення.

Фінансова допомога

Згідно із планом надання допомоги Україні, оголошеним 14 серпня, агенції ООН запросили 33,3 мільйони доларів США для екстрених потреб постраждалих від конфлікту. "З моменту оголошення плану, ситуація суттєво погіршилася, а потреби у допомозі ще більше зросли. Станом на 9 жовтня донори внесли 9,1 мільйонів доларів США (лише ООН)", - зазначається у звіті. У цілому, за цими даними, план профінансований лише на 27 відсотків - найбільше коштів внесла Німеччина.
Як відомо, наприкінці вересня Управління ООН з координації гуманітарних питань констатувало, що конфлікт на Сході України призвів до різкого погіршення гуманітарної ситуації в державі. Значна кількість жителів Донбасу відчувають гостру нестачу продовольства, теплого одягу, води, медикаментів, засобів гігієни та змушені покинути регіон, зазначають в ООН (ВІДЕО).


DW.DE

Немає коментарів:

Дописати коментар