- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 1 жовтня 2016 р.

Вступив в силу новий закон про судоустрій

Законом передбачається ліквідація вищіх спецсудів і створення нової структури Верховного Суду. 

Нова редакція закону "Про судоустрій і статус суддів" вступила в силу одночасно з конституційними змінами в частині правосуддя, тобто 30 вересня. 
Законом передбачається ліквідація вищіх спеціалізованих судів і створення нової структури Верховного Суду як єдиного суду касаційної інстанції. 

Новий Верховний Суд, відбір до складу якого вперше буде проходити на конкурсній основі, має бути сформований до 30 березня 2017 року. Конкурсний відбір суддів Верховного Суду має бути проведений до 30 листопада. 

Разом з тим, законом передбачено створення Вищого антикорупційного суду, Вищого суду з питань інтелектуальної власності (Вищий патентний суд), повинен бути створений протягом року, тобто до 30 вересня 2017 року, а також місцевих окружних судів. Терміни створення Вищого антикорупційного суду та місцевих окружних судів в законі не визначені. 

Апеляційні суди в нових апеляційних округах мають бути створені до 30 вересня 2019 року. 

Також до 10 жовтня поточного року Рада зобов'язана передати в Вищу рада правосуддя матеріали щодо тих суддів, які претендують на обрання безстроково і не розглянуті парламентом. Законом передбачено моніторинг способу життя судді для перевірки відповідності його рівня життя задекларованим доходам. 

Також відтепер суддя, крім декларації про доходи, повинен подавати декларацію сімейних зв'язків і декларацію доброчесності. Неподання зазначених декларацій може стати підставою для притягнення судді до кримінальної відповідальності та звільнення. 

Крім того, створюється Громадська рада доброчесності, який збирає та аналізує інформацію щодо судді і надає Вищої кваліфікаційної комісії суддів висновок про його невідповідність критеріям професійної етики та доброчесності. 

Дисциплінарні провадження щодо суддів будуть передані до Вищої ради правосуддя, а Вища кваліфікаційна комісія судів (ВККС) зосередиться на вирішенні кваліфікаційних питань, включаючи проведення кваліфікаційного оцінювання суддів, відкритих конкурсів на посади, спеціального навчання суддів. 

Законом також передбачається суттєве збільшення окладів суддів - з 1 січня 2017 року зарплата суддів Верховного Суду підніметься в 6 разів - з 13 до 75 мінімальних заробітних плат (близько 110 тис. гривень). 

Також передбачено створення Служби судової охорони (до 1 січня 2018 року) і Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи. 

Нагадаємо, Рада на позачерговому засіданні звільнила 29 суддів. Позачергове засідання було скликане, оскільки 30 вересня вступають в силу нові правила звільнення суддів та Рада втрачає право звільняти їх з посади. 

Джерело: "Українські новини" 
Немає коментарів:

Дописати коментар