- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 21 вересня 2013 р.

Невиплати соцдопомоги: тривожний сигнал


 Опозиція звинувачує урядові структури у зловживанні коштами соціального страхування. Міндоходів заперечує ці закиди. Експерти вбачають причину затримки соцдопомоги, зокрема, в недосконалості бюджету.


Депутатка парламенту від "Батьківщини", член комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці Людмила Денісова звинуватила уряд у навмисній невиплаті соціальної допомоги на сотні мільйонів гривень. Згідно з оприлюдненими нею документами Державної казначейської служби України, на 16 вересня уряд не виплатив українцям майже 937 мільйонів гривень. Серед цих виплат, за словами Денісової, не лише лікарняні та декретні кошти, а й грошова допомога на поховання.

Міндоходів ще не бралося за соціальні кошти

 Депутатка звинуватила у затримці соціальних виплат Міністерство доходів і зборів, якому, за її словами, парламентська більшість передала право розпорядження цими коштами, позбавивши цього права фонди соціального страхування. Але прес-служба Міндоходів на запит DW повідомила, що міністерство ще не перебрало контроль над цими коштами і що вони і досі розподіляються по-старому.

 "У вересні адміністрування єдиного внеску здійснює Пенсійний фонд, а зібрані на казначейському рахунку кошти розподіляються, відповідно до чинного законодавства, між Пенсійним фондом, фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності, фондом соціального страхування на випадок безробіття та фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань", - йдеться у розміщеному на сайті міністерства повідомленні.

Затримка ще не значить дефолт

 Однак, як сказав DW експерт Українського інституту публічної політики Ільдар Ґазізулін, на тлі тяжкої економічної ситуації в Україні та проблем з державними фінансами названа Денісовою сума заборгованості із соціальних виплат виглядає цілком реалістичною. Економіст вважає, що затримка виплат є тривожним сигналом. А оскільки ВВП зростає набагато менше, ніж заплановано торік, урядові, на думку Ґазізуліна, слід переглянути бюджет 2013 року.

 Водночас економіст не вважає, що тут ідеться про приховане банкрутство держави. "Банкрутство – це дефолт, тобто відмова держави виконувати свої соціальні зобов'язання. Але зараз йдеться про затримку виплати соціальної допомоги, а це не є чимось новим в історії України", - вважає Ґазізулін.

З такою думкою погодився і експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. В інтерв'ю DW він підтвердив, що "постійне зниження ВВП" триває ще від минулого року. А це означає, що бюджет може потерпати від недостатніх надходжень коштів в тому числі й на соціальні видатки. "Основна проблема – в стані економіки, а не у спробі не виплачувати соціальні кошти", - сказав Жолудь.

Куди поділися гроші?

 Проте Людмила Денісова в розмові з DW наголосила, що проблема все ж таки не в нестачі коштів, а в їхньому незаконному використанні. "Всі платіжні доручення на сьогодні вже є в Казначействі і це означає, що юридично всі кошти на рахунку Пенсійного фонду вже є. Але ці кошти використовуються на інші цілі. Наприклад, на купівлю нового гелікоптера для президента Януковича", - сказала Денісова.

 Вона також зазначила, що має листи виконавчих дирекцій, в яких повідомляється про перерахування соціальних внесків. За словами депутатки, з наявної в неї інформації можна зробити висновок, що виплату громадянам 720 мільйонів гривень затримують обласні казначейства, а ще 216 мільйонів - Державна казначейська служба. Як стверджує Денісова, окрім майже мільярда гривень соціальної допомоги, держава на сьогодні заборгувала українцям ще 983 мільйони гривень заробітної плати.


Немає коментарів:

Дописати коментар