- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 17 серпня 2013 р.

У «Свободі» вирішили позбутися головного конкурента на виборах-2015


У випадку якщо буде дозволено балотуватися на виборах особам, що мали судимість (враховуючи те, що в Україні не працює судова система), список претендентів на майбутніх президентських виборах може поповнити колишній прем’єр-міністр та найпопулярніший опозиціонер – Юлія Тимошенко.

Це викликало занепокоєння серед націоналістів, котрим новий конкурент аж ніяк не потрібен.

В зв’язку із цим у «Свободі» заявляють, що балотуватися до парламенту особам із судимістю дозволяти не можна.

Хоч "Свобода" і підтримує євроінтеграційний напрямок України, однак з деякими рекомендаціями міжнародних інституцій не згодна, заявляє народний депутат від партії ВО "Свобода" Руслан Марцінків, коментуючи рекомендації Венеціанської комісії та ОБСЄ щодо змін до виборчого законодавства України

Так, зокрема, в партії не згодні із рекомендацією Венеціанської комісії скасувати вимогу для кандидатів у народні депутати щодо обов'язково проживання на території України протягом 5 років.

"Рекомендації, щодо надання особам які проживають на території країні менше 5 років, права балотуватися, ми не підтримуємо. В нашій програмі ми навіть пропонуємо збільшити цей термін — до 10 років", - зауважив "свободівець".

Крім того, у "Свободі" і проти скасування заборони балотуватися особам, які мають судимість.

"Звісно, що ми це теж не підтримуємо. В нашій програмі вказано, що особи, які мають судимість, не мають права балотуватися. Крім того, після оприлюднення такої інформації, ми будемо вимагати, щоби кандидати були позбавлені права (балотуватися — ред.), чи були зняті з реєстрації. Навіть, якщо вони вже стали народними депутатами, вони мають бути позбавлення такої можливості", - підкреслив Марцінків.

Водночас, на його думку, варто звертати уваги на зовсім інші норми виборчого законодавства, які варто було б вдосконалити.

"Треба говорити про рівний доступ всіх учасників виборів до ЗМІ, заборонити платну політичну рекламу мінімум за три місяці до виборів, під час всієї виборчої кампанії. Бо це є дискримінаційна норма, яка не дає можливості партіям, які не мають капіталу, конкурувати на рівні з політичними силами, за якими стоїть великий бізнес, олігархи і великий капітал. Також ми наполягаємо,що має бути рівна участь всіх учасників виборів у виборчій комісіях. Бо на сьогодні це теж є дискримінаційна норма, адже не всі політичні партії можуть мати своїх представників у виборчих комісіях і, відповідно, контролювати процес і чесність проведення виборчої кампанії. Це теж велика проблема", - наголосив Марцінків.


Немає коментарів:

Дописати коментар