- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 9 липня 2013 р.

Корупція в Україні сягнула критичного рівня


Кожен третій українець готовий вийти на вулицю для боротьби з корупцією, свідчить дослідження Global Corruption Barometer, проведене Transparency International спільно з Gallup International Association.

 Корупція в Україні досягла критичної межі. Якщо керівники відомств, де зафіксований найвищий рівень корупції не сядуть за ґрати, то соціальних протестів не уникнути, вважає голова правління українського Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Його твердження ґрунтуються на останньому дослідженні Global Corruption Barometer, проведеного Transparency International спільно з Gallup International Association.

До червоної картки недалеко

 За даними  дослідження протестувати проти корупції сьогодні готові 68% українців. При цьому, вийти на вулицю для цього згодні 36%. Респонденти відзначили, що за останні два роки рівень корупції в Україні значно зріс, 74% опитаних впевнені, що державний сектор корумпований. Майже  80% респондентів охарактеризували дії уряду в боротьбі з корупцією як нерезультативні. Лише 4% опитаних вважають, що державна антикорупційна боротьба має хоч якийсь результат. При цьому  84%  вважають, що українським урядом  керують організації, які діють у власних інтересах.

 "Українці вже багато років показують владі жовту картку недовіри, - зазначив Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International. - На тлі цих невтішних цифр дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри свідчать, що жовта картка ризикує перетворитися на червону".

Сумні прогнози

 Згідно з опитуванням, найбільш корумпованою сферою українці визнали судову (66%), за нею слідують: правоохоронні органи (64%), державна служба (56%), сфера охорони здоров’я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітня система (43%), бізнес (36%), військова сфера (28%), ЗМІ (22%), релігійні інституції (21%), громадські організації (20%).

 "Якщо така корумпованість в судах та правоохоронних органах, то ситуація ще далі погіршуватиметься. Адже суди та правоохоронні структури - це імунна система держави, яка вочевидь не працює", - наголошує Віталій Шабунін.


Немає коментарів:

Дописати коментар