- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 1 червня 2013 р.

Владний сценарій пройшов


Вибори в Києві мають відбутися не влітку і не восени цього року, а... в жовтні 2015-го. Так вчора вирішив Конституційний суд. Це стосується як виборів депутатів в міську раду, так і виборів мера столиці. Як бачимо, що б там не прогнозували політики і експерти, влада реалізувала свій сценарій (Конституційний суд тут завжди допомагає), адже саме їй не були вигідні вибори в Києві, і саме депутати від Партії регіонів звернулося за тлумаченням до КС. Але чи тільки владі? Про це нижче.

КС зазначає, що для уніфікації строків усіх чергових виборів... і забезпечення можливості механізму одночасного їх проведення, усі чергові вибори депутатів місцевих рад мають відбутися... в останню неділю жовтня 2015 року. «У цей термін повинні відбутися і вибори депутатів, обраних на позачергових виборах», — йдеться в рішенні суду.

Як реагує опозиція? По-перше, вона, як відомо, намагалася призначити вибори на 2 червня, але для цього їй не вистачило голосів в парламенті (більшість не голосувала). Як передає кореспондент «Дня», лідер «УДАРу» Віталій Кличко очікував на таке рішення КС, тому вчора під час брифінгу на Всеукраїнському з’їзді малого та середнього бізнесу, ще до його ухвалення сказав наступне: «Рішення КС про перенесення виборів означає знищення самоврядування, щоб у киян вкрасти можливість впливу на місто, в якому вони живуть. Чиї інтереси сьогодні відстоюють суди, якщо КС виносить рішення, не таке, яке відповідає Конституції, а таке, яке потрібно голові держави?».

«Рішення було очікуване, — коментує «Дню» політолог Володимир Фесенко. — Скоріше за все, вирішили не ризикувати і не проводити вибори міського голови влітку цього року (якби їх визнали позачерговими). Логіка в рішенні КС є. Дійсно, треба проводити всі місцеві вибори одночасно по всій країні. Але я зараз назву аргументи, які будуть використовувати і опозиція, і експерти. В Києві немає мера вже рік і ще два не буде — це відповідає Конституції? За Конституцією термін повноважень всіх органів місцевого самоврядування — 5 років. Виходячи з рішення КС, у нинішньої Київради буде 7 років повноважень — це відповідає Конституції?».

Експерт переконаний, що рішення КС легалізує перенесення київських виборів на 2015 рік, але не робить ситуацію навколо київської влади легітимною. «Звичайно, опозиція не буде визнавати легітимним рішення суду, можна навіть прогнозувати, що найближчим часом ми побачимо блокування роботи Київради, — продовжує Фесенко. — Може навіть так статися, що в Києві два роки не буде повноцінного, нормального місцевого самоврядування».

Хто від цього виграє? «Певні політичні зиски є, але саме місто від цього програє, — говорить політолог. — Рішення КС змінити вже не можна. А якщо і можна, то тільки в політичний спосіб через системний політичний конфлікт в Києві. Я не впевнений, що опозиція зараз здатна на це. Більш того, у мене є велика підозра, що опозиція чекала такого рішення: «Баба з возу, кобилі легше». На мій погляд, вона заздалегідь принесла київські вибори в жертву президентським амбіціям опозиційних лідерів. Тому вона особливо і не боролася за київські вибори, і пасивно дивилася як влада реалізувала свій сценарій через рішення КС».

Іван КАПСАМУН, «День»

1 коментар:

  1. Якщо опозиція не дуже квапилась проводити вибори Київради і мера, то це не тому, що їй байдуже хто править Києвом, а тому, що у опозиції нема грошей , щоби провести їх. І головне тепер завдання сконцентруватись на виборах президента, бо це є умови зміни системи керування державою.

    ВідповістиВидалити