- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 26 січня 2016 р.

«Приватівці» з паперової фабрики привласнили 3 державних мільйони через колишні фірми Царьова

Додати заголовок
У вересні-грудні 2014 року посадові особи ДП «ДНВК «Електровозобудування» і ТОВ «Паперова фабрика» заволоділи 2,99 млн грн. Про це повідомляє дніпропетровський сайт «БюроUA» з посиланням на ухвалу Бабушкінського райсуду від 23 листопада.
У процесі досудового розслідування працівники Служби безпеки України встановили, що 2 вересня 2014 р. державне «Електровозобудування» уклало договір з «Паперовою фабрикою» на проведення капремонту електродвигунів ДТ-9Н на загальну суму 2,99 млн грн.

При цьому у «Паперової фабрики» був відсутній досвід в проведенні таких робіт, кваліфікований персонал і спеціальне устаткування. Крім того, договір між ДП та ТОВ було укладено без проведення конкурсних торгів і маркетингових досліджень, що, за версією слідства, призвело до збільшення вартості послуг.
У грудні 2014 р. були підписані акти виконаних робіт, і фабрика отримала від держпідприємства належні гроші. У подальшому для переведення в готівку та привласнення їх перевели на рахунки ТОВ «Укроптторг» і двох ТОВ з однаковою назвою – «Дніпровська паперова фабрика «З іноземними інвестиціями», одна з яких зареєстрована на вул. Каспійська, 2, інша – на вул. Каспійська, 2а.
Перша «Дніпровська паперова фабрика З ІІ» була створена в 2007 році. Її фактичним правонаступником, за даними ЗМІ, стало засноване 19 червня 2014 р. ТОВ «Паперова фабрика». Раніше «Дніпровська паперова фабрика З ІІ» була активом екс-нардепа від Партії регіонів Олега Царьова, контроль над яким він втратив навесні 2014. За версією Царьова, це сталося завдяки рейдерському захопленню фабрики колишнім замгубернатора Дніпропетровської ОДА, нинішнім мером Дніпропетровська Борисом Філатовим.
Після втрати Царьовим контролю над активом фабрику оформили на ТОВ «Астар плюс», власником якої був маловідомий дніпропетровець Тимофій Бєляєв. 6 серпня 2015 р. фабрика припинила діяльність.
Друга фабрика, теж контролювалася Царьовим створена в 2013 році. Її засновником з 2014 р. був все той же Тимофій Бєляєв та «Астар плюс». У липні 2015 р. фабрика припинила діяльність.
Щодо «Укроптторгу», яке теж припинило діяльність, то воно фігурувало в скандалі з виведенням бюджетних коштів та коштів громади через приватні фірми, що надавали послуги у сфері ЖКГ.
Засновником ТОВ «Паперова фабрика», що отримав від «Електровозобудування» 2,99 млн грн., є Валерій Черніков. Він також значиться співзасновником ТОВ «Енергія ТМ», яке, за даними видання, монополізувало ринок житлово-комунальних послуг в місті, і був серед засновників ТОВ «Придніпровський випробувально-сертифікаційний центр» (разом з юристом групи «Приват» Ольгою Гугніною), і ТОВ «Дніпроуніверсал» – співвласника ТОВ «Спецкомунгосп», заснованого, у свою чергу, сестрою Геннадія Корбана Вікторією і подружжя Надії і Володимира Горбів.


Немає коментарів:

Дописати коментар