- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 24 жовтня 2013 р.

Самоорганізація, як національна проблема

   Сьогодні українці мають багато проблем, зокрема, не тільки через погану владу, а й через те, що не можуть змінити її. Для цього потрібно самоорганізуватися, а це у нас не виходить… І дуже цікаво чому?


Єдність це те, з чим українці мали проблеми на протязі всієї своєї історії, починаючи від Володимира Великого, закінчуючи Богданом Хмельницьким, починаючи від Данила Галицького закінчуючи Михайлом Грушевським, і цей перелік можна продовжувати до наступних президентських виборів...
   Напевне так склалося історично, що українці завжди розбиті на малі групи, згадайте шкільний курс історії «…через міжусобні війни розпалася велика і могутня Київська Русь, на невеликі князівства». І так на протязі всієї історії, як тільки об’єднувалися ставали найбільшою державою, були сильні і багаті, і як тільки ділилися на менші групи, одразу потопали в міжусобних війнах і самі себе знищували.
   Таких прикладів в історії багато:  Київська Русь, Запорозька Січ, той самий СРСР. Після розпаду СРСР, українці об’єднатися так і не змогли, «помаранчева революція» це був тільки крок,  у потрібному напрямку,  але вже за рік всі надбання революції були знищенні не найкращим управлінням.
   Проблема в тому, що і сьогодні ці процеси не покинули Україну, і кожен регіон у нас сам за себе. Схід, за  відновлення більш тісної співпраці  з  РФ,  Захід - за співпрацю з  ЄС, центр вважає, що можна обійтися і без союзів. Загалом різний регіон,  різна картина. Як бачимо історія, і спадковість беруть своє.  Історично склалося так, що ми центр Європи мали б з’єднувати Європу у вигляді мосту,  але на практиці виявилося, що по нас просто топчуться.  І це торкається кожного, оскільки, для українців захищатися поодинці чомусь  легшее  ніж захищатися  разом. Тому на даному етапі можна було б визначити, що національна ідея українців це об’єднатися, але за змістом, ця ідея надто вузька за своєю суттю, щоб бути національною ідеєю, але на проміжку в один рік, цілком ймовірно, що до цього потрібно йти семимильними кроками!

Віктор Третяк

 


http://blog.censor.net.ua/posts.phtml?postID=10742

Немає коментарів:

Дописати коментар