- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 2 вересня 2013 р.

«Свободі» треба щось робити...

Щоб закріпити успіх, досягнутий на Заході, «Свободі» треба щось робити з власними радикалами
Запрошення Олега Тягнибока в Брюссель, нехай, як пізніше виявилося, лише для зустрічі з єврокомісаром Штефаном Фюле, в будь-якому випадку є безсумнівним проривом для «свободівців», за якими міцно закріпилося реноме найбільш руконеподаваємої політичної сили в Україні.


 Очевидно, багато чого для зміни стану речей зробила сама Європа, яка вирішила не ділити опозицію на правильну і неправильну. Хоча, звичайно, у Олега Ярославовича, безсумнівно, залишився осад: його колеги по опозиції - Арсеній Яценюк та Віталій Кличко - все ж виявилися «правильнішими», і їх, на відміну від головного «свободівця» країни, все-таки запросили ще й на засідання комітету ЄС із закордонних справ, на якому поряд із військовим переворотом в Єгипті обговорювалося питання торговельної війни України з Росією.

Від Олега Ярославовича можна було очікувати злої відповіді а-ля Юрій Михальчишин, який у грудні 2012 року дуже бурхливо відреагував на те, що в резолюції Євросоюзу прозвучав заклик до українських опозиціонерам не співпрацювати з ВО «Свобода». «Автором цієї поправки до резолюції Європарламенту був одіозний депутат - болгарський комуніст, який до всього іншого ще і гомосексуаліст», - безапеляційно заявив тоді «свободівець» про соціаліста, на той момент депутата Європарламенту, а нині - міністра закордонних справ Болгарії Крістіана Вігеніна. Спіч засмученого Тягнибока також звівся до «лівих», які, мовляв, становлять у комітеті з питань закордонних справ більшість і не хочуть слухати думки націоналістів. «Очевидно, вони (ЄС. - Ред.) мали б розуміти, що сьогодні партія влади зацікавлена
​​в тому, щоб розвалити і розсварити українську опозицію. І саме такі, не зовсім як на мене правильні кроки, коли одних запрошують, а інших не запрошують, можуть прискорити цей процес. Тобто те, що не вдається зробити Януковичу, його режиму, можуть зробити представники лівих сил, які сьогодні представлені в європейських структурах» , - заявив Тягнибок. Щоправда, в «постільні» сфери лідер українських націоналістів опускатися не став. І безпосередньо сваритися з європейцями бажання не виявляв.

Швидше, навпаки. Тягнибок дав зрозуміти , що його поїздка, по суті, прорубала його політсилі вікно в Європу.
Недарма ж відразу після зустрічі зі Штефаном Фюле на брифінгу Олег Ярославович заявив про свій намір відкрити партійне представництво в Брюсселі для інформування європейців про свою діяльність. Такий крок не міг бути зроблений, не будь у «Свободи» амбітних планів у європейському напрямку. Можна припустити, що, таким чином, Тягнибок розраховує знайти собі союзників і лобістів у Європарламенті. А такий неформальний «дах», як показує практика, потрібен практично всім нашим політсилам для того, щоб спокійно почувати себе в Україні.

До слова, за інформацією «Коментарів», Тягнибок уже досить активно налагоджує контакти з європейськими бізнесменами. Зокрема, в лютому цього року пройшла зустріч лідера ВО «Свобода» з представниками Європейської бізнес-асоціації. На цей захід приїхало більше сотні бізнесменів. Цікаво, що спочатку багато хто з європейців побоювався йти на зустріч з Олегом Ярославовичем. Однак після спілкування з Тягнибоком більшість із них відгукувалися про нього позитивно. Тим більше, що буквально перед цим аналогічний форум проводився з Віталієм Кличком, який бізнесменів, м´яко кажучи, не вразив.

У цілому, в «Свободи» стараннями їхнього лідера поступово вимальовуються європейські перспективи.
Зовнішні завдання Тягнибока будуються на необхідності зміцнення політичних і бізнес-зв´язків на Заході. Але для реалізації цих планів потрібно виключити радикальні метання деяких «свободівців», які регулярно псують імідж політсилі, яка вже виросла зі штанців «галицького гетто». В іншому випадку, еволюції від вуличної партії до реальної парламентської сили з певним впливом у Євросоюзі так і не станеться.

Джерело фото: Олександр Проценко


Немає коментарів:

Дописати коментар