- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 8 липня 2013 р.

Луценко позбавить українські виші від "совка"


Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко виступає за реформування системи освіти, повідомляє "Українська правда".

 "Те, що зараз пропонують нашим дітям у більшості випадків, є продажем диплому замість знань. Вже скоро це може призвести до остаточної дискваліфікації українських товарів та послуг", - цитує Луценка його прес-служба.

Серед першочергових кроків він пропонує терміново скоротити кількість "фейкових вузів, які продукують неуків".

 "Всі спроби зробити це руками чиновників провалювалися. Дзвінок президента, чемодан від ректора або й просте земляцтво зводило процес вибору "най-най" національних центрів освіти до безмежної кількості", - зазначає він.

 "Вихід, напевне, у запровадженні системи державних сертифікатів, тобто оплати державою навчання в тому виші, який оберуть студенти після ЗНО. Такий відбір буде об'єктивним і дозволить сконцентрувати державну підтримку справжніх національних центрів освіти. Держзамовлення треба взагалі скасовувати, хіба що залишити його для навчання переможців олімпіад у Кембриджі, Оксфорді та Массачусетсі", - зазначає Луценко.

 Він виступає також за створення системи перенавчання українців протягом дорослого життя. "Знання оновлюються зараз настільки стрімко, що освіта, отримана 10-20 років тому, вже малоактуальна. Якщо Україна претендує бути модерною індустріальною, а тим більше ІКТ-державою, то треба стимулювати серед українців онлайн-освіту найкращих світових та вітчизняних університетів", - зазначає політик.

 "І останнє, але чи не найголовніше - магістр українського вишу має володіти розмовною англійською. Така ж вимога - для держслужбовців високого рангу. Це більше відірве нас від совка і зробить частиною сучасного світу, ніж усі мантри професійних європеїзаторів", - резюмує Луценко.

 Нагадаємо, у 2012 році голова Верховної Ради Володимир Литвин констатував зниження рівня підготовки студентів у вищих навчальних закладах.

В Україні стрімко скорочується кількість приватних вишів

 За останні 10 років кількість приватних ВНЗ в Україні скоротилася майже вдвічі, заявив директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Коровайченко, передає "Інтерфакс-Україна".

 "За останні 10 років у нас кількість приватників скоротилася майже в два рази. Але діяти силовими методами ми не можемо", - сказав він.

 За словами Коровайченка, Державна атестаційна комісія регулярно скорочує кількість спеціальностей, закриває приватні виші, які не відповідають вимогам надання освітніх послуг. За його словами, за останні два роки "зникло" 4 приватних ВНЗ, а студентів перевели на навчання в інші навчальні заклади.

 "Трапляється таке, що при закритті приватного вузу і переведенні студента до державного з'ясовується, що частину дисциплін йому просто не читали", - пояснив директор департаменту. Водночас він зазначив, що "є приватні виші, які відповідають усім вимогам з підготовки фахівців з вищою освітою".

 Представник відомства також заявив, що в даний час в Україні діють 823 вищих навчальних заклади. "Очевидно, що це багато для України, немає потреби в такій кількості вишів", - сказав Коровайченко.


Немає коментарів:

Дописати коментар